loader

MLECZNY PODCAST 2: Wapń w produktach mlecznych

Ze względu na znaczną zawartość wapnia, produkty mleczne powinny być obecne w codziennej diecie – a szczególnie osób młodych, u których trwa okres wzrostu i osiągają szczytową masę kostną. Picie mleka w dzieciństwie i w okresie dojrzewania jest ważne gdyż zawiera wapń, który pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Picie mleka w dzieciństwie i w okresie dojrzewania jest ważne, bo wapń pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów u dorosłych osób. Dodatkowo wapń poprawia przekaźnictwo nerwowe i sprawność umysłową. Wystarczy 7 plasterków żółtego sera wystarczy, by zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na wapń.

Które produkty mleczne mają go najwięcej i dlaczego jest tak ważny w naszej codziennej diecie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w kolejnym odcinku mlecznego podcastu z dietetyczką Agnieszką Surkont.

Kampania „Polskie produkty mleczne dla wszystkich” została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze