loader

Mennica Skarbowa przechodzi na e-commerce: złoto i srebro teraz dostępne na Allegro i Empiku

Mennica Skarbowa, renomowana instytucja handlująca złotem i srebrem inwestycyjnym, ogłosiła ekspansję swojej sprzedaży na nowe kanały online. Klienci mogą teraz bezproblemowo kupować złoto i srebro inwestycyjne oferowane przez spółkę na popularnych platformach internetowych Allegro i Empiku.

Decyzja Mennicy Skarbowej o zwiększeniu liczby kanałów sprzedaży przekłada się na zaangażowanie w rosnący segment rynku e-commerce. Spółka jest przekonana, że nowe kanały sprzedaży przyczynią się do zwiększenia przychodów w perspektywie średnioterminowej i do powiększenia bazy klientów. Współcześnie coraz więcej zamówień na złoto i srebro inwestycyjne jest kierowane właśnie przez kanały online.

Najmłodsi klienci inwestycyjni, zwłaszcza z pokolenia milenialsów i Gen-Z, wykazują skłonność do zakupów online, co skłoniło Mennicę Skarbową do poszerzenia jej obecności w internecie. W ramach swojej oferty na platformach e-handlu, Mennica Skarbowa oferuje dziesiątki różnych rodzajów złotych sztabek i monet.

Na Allegro, najbardziej popularne są 10-gramowe i 2,5-gramowe sztabki złota, oraz SmartPack – zestaw 10 sztabek o wadze 2g każda, zapakowany w wygodny blister. W przypadku Empiku, klienci najchętniej wybierają 1-gramowe i 2-gramowe sztabki złota oraz srebrne, 1-uncjowe monety „Amerykański Orzeł”.

1 2

O autorze