loader

Mennica Skarbowa przechodzi na e-commerce: złoto i srebro teraz dostępne na Allegro i Empiku

Mennica Skarbowa, renomowana instytucja handlująca złotem i srebrem inwestycyjnym, ogłosiła ekspansję swojej sprzedaży na nowe kanały online. Klienci mogą teraz bezproblemowo kupować złoto i srebro inwestycyjne oferowane przez spółkę na popularnych platformach internetowych Allegro i Empiku.

Decyzja Mennicy Skarbowej o zwiększeniu liczby kanałów sprzedaży przekłada się na zaangażowanie w rosnący segment rynku e-commerce. Spółka jest przekonana, że nowe kanały sprzedaży przyczynią się do zwiększenia przychodów w perspektywie średnioterminowej i do powiększenia bazy klientów. Współcześnie coraz więcej zamówień na złoto i srebro inwestycyjne jest kierowane właśnie przez kanały online.

Najmłodsi klienci inwestycyjni, zwłaszcza z pokolenia milenialsów i Gen-Z, wykazują skłonność do zakupów online, co skłoniło Mennicę Skarbową do poszerzenia jej obecności w internecie. W ramach swojej oferty na platformach e-handlu, Mennica Skarbowa oferuje dziesiątki różnych rodzajów złotych sztabek i monet.

Na Allegro, najbardziej popularne są 10-gramowe i 2,5-gramowe sztabki złota, oraz SmartPack – zestaw 10 sztabek o wadze 2g każda, zapakowany w wygodny blister. W przypadku Empiku, klienci najchętniej wybierają 1-gramowe i 2-gramowe sztabki złota oraz srebrne, 1-uncjowe monety „Amerykański Orzeł”.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze