loader

Hub technologiczny Visa powstanie w Polsce

Polska została wybrana na miejsce powstania nowego centrum technologicznego globalnego lidera płatności cyfrowych, firmy Visa. Jest to pierwsze tego typu centrum Visa w Europie i piąte na świecie.

Jak podkreślił Premier Mateusz Morawiecki, wybór Polski jest dowodem na to, że nasz kraj jest atrakcyjnym miejscem dla inwestycji w nowoczesne technologie. Przyczyniają się do tego wykształceni i utalentowani pracownicy, stabilne instytucje oraz polityka przyjazna inwestorom.

„Cieszę się, że mamy dzisiaj możliwość przedstawienia kolejnej dużej, ciekawej, technologicznej inwestycji u nas w Polsce. Tym razem jedna z najbardziej znanych instytucji na świecie Visa zaufała po raz kolejny Polsce” – powiedział Premier Morawiecki.

Nowe centrum technologiczne firmy Visa ma na celu stworzenie nowych produktów i rozwiązań IT dla płatności cyfrowych, jak również szeroko rozwijać otwartą bankowość. To inwestycja, która przyciąga kolejne inwestycje, tworząc efekt domina dla gospodarki.

Polska jest coraz bardziej rozpoznawalnym miejscem dla różnego rodzaju hubów technologicznych i usługowych na całym świecie. Wielka atrakcyjność inwestycyjna Polski pozytywnie wpływa na rozwój gospodarczy kraju.

W wyniku nowej inwestycji Visa planuje zatrudnić 1500 specjalistów IT w Polsce. Premier Morawiecki podkreślił również, że rozmawiano na temat tworzenia specjalnych programów uniwersyteckich i technicznych, które mają na celu włączenie jak najwięcej wysoko wykwalifikowanych osób do nowego hubu technologicznego.

Polska kontynuuje politykę zachęcania i przyciągania najlepszych firm z całego świata, szczególnie tych, które mogą pomóc rozwijać innowacje polskim firmom.

„Jestem zadowolony, że ten wymiar współpracy transatlantyckiej między Europą a Stanami Zjednoczonymi w ramach państw wolnego świata jest pogłębiany i utrwalany przez kolejne, potężne inwestycje takich przedsiębiorstw jak Visa. Przedsiębiorstw znanych wszystkim na całym świecie” – zaznaczył premier Morawiecki.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze