loader

K. Borkowska – Bylicka: CSR przynosi czysty zysk

Karolina Borkowska – Bylicka, wiceprezes Public Dialog, w rozmowie z capital24tv.pl mówiła o tym jak działania firmy mają wpływ na pracowników.

 

„Koncepcja społecznej odpowiedzialności biznesu nie jest nowym tematem w środowisku biznesowym, choć w obliczu ostatnich wydarzeń na świecie, rozwija się z większą siłą i konieczność podjęcia działań skoncentrowanych przede wszystkim na człowieku stała się oczywista. Część z tych działań skierowana jest na poprawę i utrzymywanie pozytywnych relacji z wszystkimi interesariuszami. Wiele inicjatyw związanych ze społeczną odpowiedzialnością biznesu kierowanych jest do pracowników jako kluczowej grupy i stawia ich w centrum zainteresowania firmy. Na poziomie przedsiębiorstwa dotyczy to głównie podejmowania działań związanych z rozwojem i inwestycją w rozwój kapitału ludzkiego, ze zdrowiem i bezpieczeństwem pracowników. Zachęca także pracowników do działań prospołecznych na rzecz lokalnej społeczności, w której funkcjonuje dana organizacja. W ramach wolontariatu pracownicy chętnie decydują się np. pomalować ściany w okolicznym przedszkolu czy z okazji Dnia Ziemi zorganizować sprzątanie pobliskiego lasu. To wszystko przekłada się nie tylko na poczucie zrobienia czegoś dobrego, ale na realne wsparcie mieszkańców i ich potrzeb, a końcowo, dla samego przedsiębiorstwa na pożądany wizerunek – dobrego pracodawcy, dobrego sąsiada, godnego zaufania kontrahenta – a to w ostatecznym rozrachunku, przynosi czysty zysk.”

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze