loader

Demo gry Aida od Punch Punk Games już w czerwcu trafi na platformę Steam!

Punch Punk Games, producent gier wideo o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z narracją i filmowym stylem, już w czerwcu udostępni na platformie Steam demo gry Aida. Scenariusz projektu uzyskał unijne dofinansowanie w wysokości 137 tys. euro, w ramach programu Kreatywna Europa. Premiera tytułu zapowiadana jest na 2021 rok. W maju spółka udostępniła trailer do filmu interaktywnego Aidy. Za montaż odpowiedzialny jest Przemysław Chruścielewski, montażysta Bożego Ciała Jana Komasy, który zdobył nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Punch Punk Games ma w swoim portfolio wiele prestiżowych nagród, m.in. za produkcję Apocalipsis. Harry at the end of the world, która mocno zaznaczyła obecność PPG na rynku międzynarodowym. Lada dzień studio rozpocznie kampanię crowdinvestingową, z której chce pozyskać 1,5 mln zł.  Jeszcze w tym roku Punch Punk Games planuje zadebiutować na  NewConnect.

 

– Już w czerwcu, na platformie Steam, udostępnimy demo Aidy. To dla nas bardzo ważny moment, dowiemy się jakie wrażenie o naszej produkcji mają gracze. Ich opinie zamierzamy wykorzystać i uwzględnić je w finalnej wersji tytułu, którego premierę zaplanowaliśmy na przyszły rok – mówi Krzysztof Grudziński, prezes Punch Punk Games.

 

W październiku 2018 roku spółka otrzymała dofinansowanie z programu unijnego Kreatywna Europa. Kapituła programu doceniła oryginalny scenariusz i innowacyjną formę wizualną gry. Kwota dofinansowania opiewa na 137 tys. euro.

 

Wyróżnienie w programie Kreatywna Europa jest ogromnym sukcesem studia i  potwierdzeniem, że nasza gra ma naprawdę wysoki, międzynarodowy potencjał. Jestem szczególnie dumny z tej nagrody, gdyż docenione zostały elementy, na których mi – jako reżyserowi – najbardziej zależy, czyli mocna historia, oryginalne elementy narracyjne i unikalna strona wizualna gry, która stała się już niejako wizytówką naszego studia – mówi Grudziński – Do pracy przy Aidzie udało nam się zaangażować grono naprawdę ciekawych osób. Montażystą filmu interaktywnego, którego trailer udostępniliśmy w maju jest Przemek Chruścielewski, którego wiele osób kojarzy  z filmem „Boże Ciało” – to on odpowiedzialny jest za montaż tej produkcji. Przypomnę, że film zdobył nominację do Oscara w kategorii – najlepszy film międzynarodowy. Co ważne, Przemek Chruścielewski jest wielkim fanem gier wideo, co na pewno będzie widoczne na ekraniedodaje.

 

Gra, poza unikalną oprawą wizualną, wyróżnia się tematyką. Poruszone w niej zostały najbardziej aktualne kwestie społeczne i polityczne. Pełna symboliki fabuła zmusza gracza do myślenia, a droga w poszukiwaniu wolności głównej bohaterki pozwala dostrzec odniesienia do otaczającej nas rzeczywistości.  – Osadzona w afrykańskim mieście przyszłości Aida posiada niezwykłe moce, które jej oprawcy chcą wykorzystać. W świecie, na którym nie ma już tlenu, dziewczynka odkrywa w sobie dar wytwarzania go, przez co znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Zmuszona do ucieczki staje się metaforycznym przedstawieniem sytuacji uchodźców. Bohaterka musi też zmierzyć się z problemami wykreowanymi przez duże korporacje i bogate państwa. Myślę, że gracze docenią oryginalność tej produkcji, co będzie widoczne w ich ocenach, a docelowo także w wynikach sprzedażowych gry – dodaje prezes Punch Punk Games.

 

W najbliższych dniach rozpocznie się kampania crowdinvestingowa na platformie crowdconnect.pl, w ramach której studio chce pozyskać finansowanie w kwocie 1,5 mln zł. Punch Punk Games nawiązało w tym celu współpracę z Grupą INC. Środki w wysokości 0,5 mln zostaną przeznaczone na produkcję gry VR Moonshine. Pozostała kwota ma wesprzeć rozwój działu work to hire oraz zasilić produkcję gier w trybie VR i symulacyjnym. To już druga kampania finansowania społecznościowego w historii PPG. Dzięki pierwszej zbiórce udało się sfinansować demo Aidy oraz nabyć prawa do produkcji Moonshine, której premiera przewidziana jest na przyszły rok. Po pomyślnym zakończeniu obecnej kampanii, spółka w najbliższych miesiącach chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.

author avatar
InnerValue

1 2

O autorze