loader

Crystal Effect – czystość elewacji na nowym poziomie NOWOŚĆ NA RYNKU!

Tynk cienkowarstwowy, który nie brudzi się i nie szarzeje? Czy to w ogóle możliwe? Przedstawiamy innowacyjny zestaw z pierwszym na rynku tynkiem mineralnym w postaci pasty, dzięki któremu elewacja bardzo długo pozostaje krystalicznie czysta i niezwykle trwała!

Każdy inwestor marzy, by fasada jego domu jak najdłużej zachowała swój pierwotny, nieskazitelny wygląd, bez generowania dodatkowych kosztów w trakcia jego użytkowania. Niestety wiele otaczających nas elewacji ma skłonności do przedwczesnego starzenia się. Warto wiedzieć, że przy standardowych tynkach w paście już w 12-15°C spoiwo organiczne zaczyna mięknąć w porównaniu do stanu początkowego (temperatura zeszklenia Tg). Osiadające wówczas na elewacji kurz i zanieczyszczenia smogowe, przyklejają się do jej powierzchni, a drobne cząsteczki łączą się na stałe z powłoką i nie mogą zostać spłukane podczas deszczu. Doprowadza to do szarzenia elewacji, a promienie nie mogą się od niej odbijać, w efekcie czego traci ona swój blask. Widać to szczególnie przy jasnej kolorystyce.

Innowacyjny zestaw Baumit CrystalSet pozwala o tym zapomnieć i długo cieszyć się pięknym wyglądem fasady, bez częstych zabiegów konserwacyjnych, takich jak mycie czy malowanie elewacji. Sprawdzi się on zarówno jako element systemu ocieplenia opartego na styropianie lub wełnie mineralnej, lecz można go zastosować także na nowe i stare podłoża mineralne.

Naturalny skład

CrystalSet to duet, jakiego jeszcze nie było na polskiej scenie budowlanej. Pierwszoplanową rolę odgrywa w nim Baumit CrystalTop – pierwszy na rynku tynk mineralny w postaci pasty gotowej do użycia. Bazuje on głównie na składnikach pochodzących z natury – 95% jego składu stanowią mineralne składniki pochodzenia krystalicznego i nieorganicznego z naturalnych źródeł, w tym wiążące hydraulicznie, a pozostałe 5% stanowi rewolucyjne technologicznie spoiwo mineralne.

Niezwykła trwałość i czystość

Przewaga mineralnych składników wraz z innowacyjnym spoiwem sprawiają, że tynk Baumit CrystalTop jest niebywale wytrzymały i odporny na warunki pogodowe. Nie jest termoplastyczny, co oznacza, że nie ulega uplastycznieniu pod wpływem wzrostu temperatury. Do minimum ogranicza to ryzyko pojawienia się spękań na jego powierzchni. To jednak dopiero początek niezwykłych możliwości tego mineralnego tynku premium. Jego krystaliczna powierzchnia, w połączeniu z właściwościami antystatycznymi (tzw. crystal effect), zapewniają elewacji najwyższą ochronę przed agresywnymi zanieczyszczeniami z powietrza. Dużym atutem tego produktu jest także wysoka dyfuzyjność pary wodnej, w efekcie czego tworzy on na elewacjach „oddychającą” warstwę wykończeniową.

Wszystko to razem sprawia, że elewacja pokryta tynkiem Baumit CrystalTop jest nie tylko trwała, lecz także długo pozostaje czysta i nie szarzeje, a co za tym idzie jest wysoce odporna na starzenie się. Dzięki temu nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych w postaci mycia, uzupełniania ubytków czy malowania oraz ponoszenia związanych z tym wydatków.

1 2

O autorze