loader

PRZEpiłka jest okrągła, a bramki są dwie…

Kazimierz Górski słynął z trafnych i oczywistych określeń. Słynne słowa PRZEtrenera na stałe wpisały się w kanonie polskich powiedzeń. Powtarzamy je przy każdej możliwej piłkarskiej okazji. Nie inaczej jest przed Euro. Czas by przypomnieć sobie także PRZEakcje, które na zawsze zapisały się na kartach światowego futbolu.

Du the Dudek Dance

25 maja 2005 roku. Finał Ligi Mistrzów. Liverpool do przerwy przegrywa z AC Milan 0:3. Spotkanie, które przeszło do historii nie tylko wśród fanów Liverpoolu. Ten mecz zapamiętali też Polacy. Do dziś ten finał LM uważany jest za jeden z najbardziej dramatycznych w historii, a popisy PRZEpolskiego bramkarza pokazywane są na treningach najlepszych bramkarzy. Jerzy Dudek zatrzymał Szewczenkę tańcem, którego nie powstydziłby się sam Sławomir Szmal. Wynik? 3:3 po dogrywce, a w rzutach karnych górą został Liverpool.

Taka akcja, taki finał zasługiwał na to by napisać o tym piosenkę w iście PRZEangielskim stylu. Du the Dudek.

W pogoni za rekordami – 9 minut

Robert Lewandowski razem ze swoją żoną zostali okrzyknięci polskimi Beckhamami. Niemal codziennie pojawiają się w polskiej prasie, a ich życie w Social Media śledzą miliony fanów na całym Świecie. Na szczęście uroda to nie jedyne z czego słynie polski PRZEpiłkarz. Talent i bicie rekordów, to to co go wyróżnia. We wrześniu ubiegłego roku w barwach Bayernu Monachium potrzebował jedynie 9 minut by wyprowadzić swoją drużynę na wynik 5:1. Podczas spotkania z Wolfsburgiem Lewandowski udowodnił, że jego miejsce jest wśród PRZEgwiazd futbolu takich jak Messi.

Z niecierpliwością czekamy na kanonadę PRZELewego podczas Euro.