loader

PRZEpiłka jest okrągła, a bramki są dwie…

Cztery lata temu organizowaliśmy Euro u siebie. Wszyscy pamiętamy szał, jaki ogarnął nasz kraj, podobnie jak i mecz otwarcia. Polska-Grecja. Rzut karny, Tytoń wchodzi z ławki rezerwowych. Cała Polska drży, w strefach kibica panuje nerwowa cisza. Do Euro nigdy nie mieliśmy szczęścia, ale teraz graliśmy u siebie. Uda się? Czy obroni?

Tytoń obronił, a cała Polska wybuchła PRZEradością. Strefy kibica oszalały.

Wembley, Wembley i jeszcze raz Wembley…

To najsłynniejszy stadion wśród polskich fanów futbolu. Rok w rok wracamy do meczu z Anglią w 1973 roku. A przecież to nie jedyne piłkarskie wydarzenie, które z Londynem powinniśmy kojarzyć. Bo przecież w 1996 roku, jeden z naszych PRZEpiłkarzy Marek Citko strzelił gola w początkowych minutach meczu, który do dziś znajduje się w rankingach na najlepsze bramki w historii. I choć Markowi z powodu kontuzji i trudnych decyzji (postanowił zostać w kraju pomimo propozycji z zagranicznych klubów) nie udało się zwojować zagranicznych rynków, to wciąż pozostaje jednym z najlepszych polskich PRZEzawodników.

„Orły Górskiego”

Mistrzostwa Świata z 1974 roku wyryły się głęboko na kartach historii polskiej piłki nożnej. Drużyna prowadzona przez Kazimierza Górskiego wygrała w RFN sześć z siedmiu meczy, co dało im srebrny medal. Dobrą passę Polaków rozpoczęło spotkanie z drużyną Argentyny, w którym „Orły” pokonały Albicelestes 3:2.  Serię zwycięstw przerwali dopiero Niemcy, którzy do finałowego awansu potrzebowali jedynie remisu. Podium to nie jedyne osiągnięcie legendarnej drużyny Górskiego. PRZEpiłkarzem Mistrzostw okazał się Grzegorz Lato, który dzięki siedmiu golom został królem strzelców.

W trakcie Euro 2016 zachęcamy Was do jednego – PRZEkibicowania. W końcu 12 zawodnik jest potrzebny. Nawet gdy po prostu piłka jest okrągła, a bramki są dwie.