loader

B. Drzazga, założycielka BetaMed SA: Cyfrowa transformacja to klucz do przewagi konkurencyjnej

W dobie intensywnego rozwoju technologii, cyfrowa transformacja jest nie tylko wyborem, ale też wymogiem dla współczesnych organizacji. Na łamach naszego serwisu prezentujemy wypowiedź wideo Beaty Drzazgi, założycielki BetaMed SA, która podkreśla w wypowiedzi dla Capital24.tv, jak technologia cyfrowa może wpłynąć na rozwój firmy i przynieść jej przewagę konkurencyjną.

„Żyjemy w erze cyfrowej. Cyfrowa transformacja integruje technologie w tak wielu obszarach, że dokonanie znaczących zmian w sposobie działania organizacji nie jest wyborem, a wymogiem. To inwestycja, która zapewnia naturalną przewagę konkurencyjną nad firmami, dla których sztuczna inteligencja czy Internet rzeczy (IoT) pozostają terminami futurystycznymi,” mówi Drzazga.

Podkreśla jednak, że firmy muszą być świadome wyzwań, które niesie ze sobą transformacja cyfrowa. Przede wszystkim, wymaga ona przedefiniowania całej kultury organizacyjnej, elastycznego dostosowania struktur i procesów, a także szkolenia personelu w zakresie korzystania z nowych systemów. Ważne jest także uwzględnienie ludzkiego aspektu transformacji, w tym różnic pokoleniowych w ramach tej samej organizacji.

Na koniec Drzazga zauważa, że rosnąca liczba urządzeń mobilnych, chmura obliczeniowa i rozwój IT powodują, że przedsiębiorcy muszą podejść do kwestii ochrony danych w sposób holistyczny. „To zwiększa szanse na dynamiczny rozwój biznesu, nakładając jednak szereg wyzwań, przed którymi stają nowoczesne organizacje,” dodaje.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej wypowiedzi Beaty Drzazgi, dostępnej na naszej stronie w formie wideo. Ta wizjonerska rozmowa dostarczy wielu istotnych informacji dla tych, którzy chcą zrozumieć, jak nowoczesne technologie wpływają na kulturę organizacyjną i dynamikę rozwoju firmy.

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze