loader

Premier Donald Tusk przedstawił Plan dla Europy

Mężczyzna przemawia na podium, w tle transparenty „Europejskiego Kongresu Gospodarczego”; publiczność na pierwszym planie.

Premier Donald Tusk zainaugurował Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach, prezentując ambitny Plan dla Europy, który stawia na kwestie bezpieczeństwa, wsparcie przedsiębiorców oraz ochronę europejskich wartości. W wydarzeniu wzięła udział również Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Polska jako Lider Europy

„Polska jest dzisiaj liderem europejskim w sprawach, które dotyczą przyszłości Europy, przyszłości wszystkich Europejczyków – począwszy od bezpieczeństwa, skończywszy na zdroworozsądkowym podejściu do tego, od czego są instytucje europejskie, procedury, jak wykorzystywać europejskie pieniądze,” podkreślił Donald Tusk podczas swojego wystąpienia.

Znaczenie Polski dla Unii Europejskiej zaznaczyła również Ursula von der Leyen, mówiąc: „Polska uczyniła UE znacznie silniejszą i bardziej kompletną.” Dodała, że Polska, dzięki swojemu historycznemu doświadczeniu, jest symbolem wolności i demokracji w Europie.

Wspólne Bezpieczeństwo Europy

Bezpieczeństwo było jednym z głównych tematów Planu dla Europy. Tusk zaznaczył: „Europa może i musi uniknąć konfliktu. Polska jako serce Europy jest także bezpieczna, jeśli nikt nie zmarnuje naszego wspólnego wysiłku, jakim było budowanie Europy zamożnej, technologicznie rozwiniętej.”

Przewodnicząca Komisji Europejskiej ogłosiła powołanie europejskiego komisarza ds. obronności. „Jednym z pierwszych zadań komisarza będzie przedstawienie białej księgi dotyczącej tego, w jakim zakresie Europa jest przygotowana do obrony,” poinformowała von der Leyen.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze