loader

Sukces XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach

Duża publiczność na konferencji, skupiona na scenie z niebieskim i fioletowym oświetleniem, na której gromadzi się kilka osób.

zakończył się XVI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC), który po raz kolejny potwierdził swoją pozycję jako jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Europie. Tegoroczna edycja, przyciągając 17 tysięcy uczestników zarówno stacjonarnie, jak i online, oraz 1200 prelegentów i 650 akredytowanych dziennikarzy, była platformą do debaty nad przyszłością Europy w obliczu dynamicznych zmian geopolitycznych.

Główne wydarzenia kongresu to wystąpienia Ursuli von der Leyen, kandydatki Europejskiej Partii Ludowej na przewodniczącą Komisji Europejskiej, oraz premiera Polski Donalda Tuska, którzy przedstawili wspólną wizję rozwoju Unii Europejskiej. Von der Leyen podkreśliła potrzebę transformacji i innowacji w kontekście obecnych wyzwań, natomiast Tusk skupił się na aspektach bezpieczeństwa i solidarności europejskiej.

„Transform today, change tomorrow” – hasło przewodnie kongresu, było obecne w licznych panelach dyskusyjnych. Jerzy Buzek, były premier Polski i przewodniczący Rady Programowej EEC, w trakcie sesji plenarnej „Europa – transformacja dla przyszłości”, podkreślił znaczenie dialogu i współpracy w budowaniu lepszej przyszłości dla Europy. „Dołączenie do wspólnoty było niewiarygodnym skokiem w kierunku lepszej Polski,” stwierdził Buzek.

Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP oraz inicjator i organizator kongresu, zaznaczył, że energia otwarcia tegorocznej edycji wpłynęła na cały przebieg wydarzenia, inspirując uczestników do gorących dyskusji na temat energetyki, klimatu, nauki, rynku pracy, cyfryzacji oraz inwestycji. „Rozmowa to jedyny sposób na to, żeby mądrze kształtować rzeczywistość, realizować wspomnianą w naszym tegorocznym haśle przewodnim transformację dla przyszłości,” mówił Kuśpik.

Kongres był również okazją do uhonorowania wybitnych przedstawicieli biznesu. Wśród laureatów konkursu „Inwestor bez granic” znalazły się takie firmy jak Bosch w Polsce, MSD Polska, Veolia w Polsce, San Donato, Panattoni, Fakro, InPost, Press Glass, Sanok Rubber oraz Track Tec, które zostały nagrodzone za swoje znaczące wkłady w rozwój gospodarczy regionu.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze