loader

Od jutra karty PayPass w Banku Pekao SA

Bank Pekao wprowadza kolejne innowacje do swojej oferty dla klientów detalicznych. Już 14 grudnia dostępne będą funkcjonalne karty MasterCard Debit, umożliwiające m.in. płatności bezstykowe (PayPass). Kolejną nowością, z której klienci będą mogli korzystać od stycznia, jest sprzętowy PekaoToken, służący do autoryzowania transakcji w Internecie.

Pekao SA jest największym w Polsce bankiem, który wprowadzi na masową skalę karty z systemem płatności zbliżeniowych PayPass. MasterCard Debit – zaawansowana technologicznie karta płatnicza, dzięki której Pekao wdroży płatności zbliżeniowe – będzie standardową kartą dla nowootwieranych Eurokont. Również dotychczasowi klienci będą mieli możliwość skorzystania z nowej karty bez dodatkowych opłat. Kolejną funkcjonalnością tej karty jest możliwość wypłaty pieniędzy w systemie CashBack podczas płacenia za zakupy. MasterCard Debit jako karta wypukła może zostać także wykorzystana do płatności w Internecie.

Sprzętowy PekaoToken jest kolejną wdrażaną do oferty banku zaawansowaną metodą autoryzacji w systemie bankowości elektronicznej Pekao 24. Umożliwia ona autoryzację operacji w bankowości elektronicznej Pekao24 bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. Klient otrzyma token wielkości karty kredytowej, który z łatwością mieści się w portfelu. Tym samym użytkownicy systemu Pekao24 od stycznia będą mogli wybrać jedną z czterech metod autoryzacji: sprzętowego tokena, tokena aplikacyjnego w telefonie komórkowym, haseł przesyłanych SMS-em, oraz karty kodów jednorazowych.

– Mijający rok to rok kontynuacji rozwoju oferty Pekao dla klientów indywidualnych. Kończymy go mocnym akcentem wprowadzając debetowe karty zbliżeniowe i sprzętowy token do autoryzacji transakcji w Internecie. Naszym priorytetem jest dostarczanie wygodnych i funkcjonalnych rozwiązań dla klientów – powiedział Grzegorz Piwowar, wiceprezes Banku Pekao SA odpowiedzialny za pion detaliczny.

To właśnie w 2010 roku Bank Pekao przeprowadził największą na polskim rynku wymianę kart płatniczych na wyposażone w mikroprocesor i zgodne ze standardem EMV, który wyraźnie zwiększa poziom bezpieczeństwa w posługiwaniu się plastikowym pieniądzem. W ciągu roku wymienionych zostało ponad 2 miliony kart. Jednocześnie do standardu EMV została dostosowana sieć bankomatów Pekao.

Dynamicznie rozwijał się także program rabatowy „Płać kartą bo warto”, którego skala zasięgu została podwojona w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Obecnie obejmuje on ponad 1000 punktów handlowych i usługowych w całej Polsce, w których osoby płacące wszystkimi kartami Pekao mogą liczyć na atrakcyjne rabaty.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze