loader

BEP nawiązał współpracę ze światowym liderem branży medycznej

Biomass Energy Project S.A., polska spółka opracowująca nowoczesne technologie, oraz Time Medical LTD, światowy lider w branży obrazowania diagnostyki medycznej, podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie wprowadzenia na rynek europejski przenośnych aparatów medycznych do tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego. Porozumienie ma być wstępem do dalszej kooperacji podmiotów w celu poprawy sytuacji służby zdrowia, zwiększenia komfortu pacjentów oraz zapobiegania COVID-19.

Najbardziej zaawansowana technologia w Polskiej spółce
W liście intencyjnym spółki zadeklarowały ustanowienie aktywnej relacji biznesowo-handlowej w zakresie przenośnych aparatów rezonansu magnetycznego (MRI) oraz tomografii komputerowej (CT). Urządzenia te mają zostać wprowadzone na rynek Unii Europejskiej. BEP będzie także wykorzystywać sprzęt w swoich Jednostkach Medycznych w ramach profilaktyki przy diagnostyce i leczeniu nowotworów, chorób neurologicznych oraz układu sercowo-naczyniowego.

Rozwiązanie to, ze względu na mobilność, doskonale sprawdzi się na obszarach trudniej dostępnych ze względu na brak rozwiniętej infrastruktury medycznej. Innym atutem sprzętu jest brak konieczności wizyty w szpitalu, co jest niezwykle istotne w obliczu obecnego zagrożenia epidemicznego.

1 2

O autorze