loader

Zapowiedź: Kongres Dobrych Praktyk Spółek Giełdowych. Wydarzenie online już 31 maja

60 ekspertów, 13 paneli tematycznych, a drugiego dnia 8 godzin praktycznych warsztatów – tak rysuje się plan Kongresu Dobrych Praktyk Spółek Giełdowych, który odbędzie się już 31 maja – 1 czerwca br. Wydarzenie online skierowane jest do Spółek Giełdowych, które stoją przed wyzwaniem wdrożenia „Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2021” (DPSN2021), które obowiązywać będą od 1 lipca. Podczas dwudniowego wydarzenia eksperci i liderzy rynku podzielą się wiedzą oraz najlepszymi praktykami. 

W marcu br. ogłoszono „Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2021” (DPSN2021), czyli zbiór praktyk będący wynikiem pracy ekspertów, członków Komitetu Konsultacyjnego GPW ds. Ładu Korporacyjnego. Pierwsze dobre praktyki dla spółek wprowadzono 5 lat temu, natomiast nowe zasady będą obowiązywać już od 1 lipca.

W ramach zmian, spółki zostały zobowiązane do przyjęcia strategii biznesowej, uwzględniającej mierzalne cele i planowane działania z zakresu ESG (z ang. environmental, social and corporate goverance – środowisko, społeczna odpowiedzialność i ład korporacyjny). W sprawnym ich wdrożeniu może pomóc doświadczenie liderów rynkowych, którzy od lat z sukcesem funkcjonują w oparciu o te praktyki.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze