loader

Właściciel giełd kryptowalutowych inwestuje w Polską zawodową ligę tenisa

Ukraiński milioner Mykola Udianskyi, jedna z najbardziej wpływowych osób na globalnym rynku kryptowalut, dołączył do grona partnerów biznesowych LOTTO SuperLIGI, jedynej na świecie w pełni zawodowej ligi tenisa.

Tegoroczny koniec edycji LOTTO Superligi jest nowym początkiem dla tych rozgrywek. Na konferencji prasowej w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poinformowano o rozpoczęciu współpracy z Mykolą Udianskyi, który od lat działa w branży cyfrowej oraz blockchain. Jest współzałożycielem firmy Prof-IT Blockchain Technology – jednego z pionierów na rynku rozwiązań typu blockchain. Ukraiński przedsiębiorca jest także współzałożycielem i właścicielem czterech giełd kryptowalut znajdujących się w światowym TOP-100 według kapitalizacji rynkowej. Jak podkreślają przedstawiciele zarządu Super LIGI, nowy partner będzie doskonałym ambasadorem projektu przy wprowadzaniu go na globalne rynki.

„Nie czekaliśmy zbyt długo z tą informacją. Postanowiliśmy od razu po zakończeniu sezonu, jeszcze przed galą, podzielić się z kibicami tenisa w Polsce tą informacją. Nie ma dzisiaj dyscypliny sportowej, począwszy od piłki nożnej, przez sporty walki, kończąc na sportach indywidualnych, a nawet sportach olimpijskich, gdzie świat krypto, świat blockchain nie jest zaangażowany. Dzisiaj ta formuła finansowania sportu jest dość popularna i wiele klubów angielskich Premier League, czy klubów w Stanach Zjednoczonych właśnie ma takich głównych partnerów. Być może w naszym kraju, w naszej części Europy nie jest to jeszcze dzisiaj zbyt popularny kierunek finansowania, ale my się po niego pochyliliśmy, dlatego że LOTTO SuperLiga jest też projektem, który zszokował na samym początku formułą (…) i zapewniam, że to nie jest koniec” – podkreślał w rozmowie z Capital24tv Artur Bochenek, wiceprezes zarządu LOTTO SuperLigi.

W podobnym tonie na konferencji wypowiedział się ukraiński inwestor.

– Jestem podekscytowany możliwością współpracy z zarządem SuperLIGI S.A. Wierzę, że moje relacje biznesowe oraz doświadczenie we wspieraniu innych, dużych projektów sportowych okażą się pomocne i pozwolą nadać projektowi LOTTO SuperLIGI jeszcze szybszy rozwój, a także wprowadzić go na szersze, globalne wody – powiedział Mykola Udiansky.

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze