loader

Płytka dachowa na miarę czasów

 

Budowa wymarzonego domu to nie tylko wybór projektu, ale przede wszystkim odpowiedniej jakości materiałów, które będą miały wpływ na końcowy efekt – zarówno jakościowy, jak i wizualny. Oczywiście pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest elewacja budynku, jednak wisienką na torcie, która potrafi nadać charakteru i połączyć wszystkie poszczególne elementy konstrukcji jest dach.

 

Ten z pozoru najmniej istotny element, o którym często zapominamy – kto bowiem rozpoczyna oglądanie od niego całego domu? – może być iskrą do stworzenia niebanalnego projektu. Idealnie dobrane pokrycie dachowe, bez względu na to, czy jest to zabytek, czy bryła o współczesnej formie, uwydatni piękno całego obiektu.

 

Naturalny wygląd

Obecnie najpopularniejsze są projekty architektoniczne, które łączą nowoczesność i prostotę. Całość powinna nie tylko odpowiadać na nasze potrzeby, ale także współgrać z otoczeniem. Przy takich obiektach idealnie sprawdzają się płytki, które są z jednej strony nowoczesne, zaś z drugiej proste i pozbawione wszelkich zdobień. Takie pokrycie powinno mieć naturalny wygląd, przypominający prawdziwy łupek, co uwydatni  charakter budynku.

 

Płytki Bravan doskonale sprawdzają się nie tylko przy obiektach z historią. Obecnie architekci i inwestorzy często wybierają je do nowych projektów ze względu na ich prostotę, naturalny wygląd oraz o połowę niższą wagę w porównaniu do naturalnego łupka – mówi Marcin Pakuła, Technical Project Manager firmy Cembrit.

 

Prosta elegancja

1 2

O autorze