loader

Fundusze Venture Capital inwestują w nową klasę kosmicznych startupów wykorzystujących web3

Grupa funduszy Venture Capital i inwestorów, w tym Startup Wise Guys i Pointer Capital, niedawno zainwestowała w rundę zalążkową Copernic Space, platformy opartej na blockchain, umożliwiającej kupowanie aktywów kosmicznych i inwestowanie w przedsięwzięcia kosmiczne przez rynek masowy.

Zwiększone zainteresowanie nowym, rozwijającym się sektorem, w którym stosuje się technologię blockchain do otwierania szerszego komercyjnego dostępu do przestrzeni kosmicznej i związanych z nią inwestycji, oznacza początek nowego rynku.

 

Rozwijany od 2020 r. Copernic Space niedawno uruchomił platformę, na której gracze z branży kosmicznej mogą tokenizować swoje aktywa, aby skomercjalizować to, co posiadają, i uzyskać dostęp do nowych metod monetyzacji. Premiera obejmuje pierwszą w historii sprzedaż tokenizowanej przestrzeni ładunkowej w łaziku księżycowym MAPP Lunar Outpost, który wyruszy na Księżyc jeszcze w tym roku.

W pierwszej komercyjnej misji księżycowej można nie tylko kupić prawa do wysłania fizycznego ładunku księżycowego przez Copernic Space, ale także podzielić własność tego ładunku na części i odsprzedać go na rynku detalicznym. Wprowadza to przestrzeń kosmiczną do gospodarki cyfrowej, demokratyzując dostęp i tworząc prawdziwy rynek aktywów kosmicznych, który po raz pierwszy daje możliwość posiadania własności w kosmosie.

W związku z tym, że na rynku pojawia się kolejna sprzedaż aktywów kosmicznych, w 2023 r. Copernic Space planuje wdrożyć SpacePool, aplikację DeFi, która ułatwia płynność bezpośrednio z rynku detalicznego do projektów kosmicznych.

 

General Partner Pointer Capital, Lukas S. Zgiep powiedział: „To świeży i kreatywny projekt, który pokazuje nam, że powinniśmy wyjść z naszej strefy komfortu i spojrzeć inaczej na kryptowaluty i NFT. Gospodarka kosmiczna ma ogromny potencjał i możliwe, że będzie bardziej wartościowa niż gospodarka ziemska. Jeśli tak się stanie, Copernic Space będzie Amazonem dla gospodarki kosmicznej!”.

1 2

O autorze