loader

Chomikuj.pl chce połączyć wydawców i internautów

 

Trwają ostatnie testy przygotowywanej od wielu miesięcy Platformy Ochrony Wydawców oraz Dystrybucji Plików na Chomikuj.pl. Platforma, dostępna dla wszystkich wydawców, dystrybutorów i autorów treści cyfrowych, umożliwi im zgłaszanie do zablokowania plików przy pomocy dosłownie jednego kliknięcia. Wbudowane w Platformę nowe mechanizmy wyszukiwania (w tym system identyfikujący identyczne pliki na podstawie sum kontrolnych), znacząco usprawnią i przyspieszą walkę z nieautoryzowaną dystrybucją plików.

Jednocześnie, wprowadzona Platforma umożliwi wydawcom zwalczanie piractwa internetowego w najlepszy z możliwych sposobów – przeciągnięcie internautów na swoją stronę.

Platforma da wydawcom możliwośd prostej sprzedaży swoich plików sześciu milionom użytkowników Chomikuj.pl. Będzie się to odbywad za pośrednictwem setek tysięcy aktywnych dystrybutorów – użytkowników portalu.

Wydawca za pośrednictwem platformy będzie mógł umieszczad na swoim indywidualnym koncie pliki, które chciałby sprzedawad w Internecie. Pliki te będą mogły swobodnie krążyd pomiędzy kontami użytkowników Chomikuj.pl, którzy wzajemnie będą polecad sobie najciekawsze z nich. Pobranie lub obejrzenie zawartości pliku będzie możliwe dopiero po uiszczeniu opłaty w Chomikowych Punktach (wirtualna waluta portalu). Użytkownik, od którego pobrano plik/dokonano zakupu, otrzyma prowizję w Chomikowych Punktach, za które będzie mógł kupowad kolejne utwory. Dla wydawcy, każde pobranie pliku oznacza gratyfikację finansową – konkretną opłatę rozliczaną na podstawie miesięcznych zestawieo.

Chomikowe Punkty służące do zakupu plików są już w obiegu. Już teraz tysiące użytkowników dysponuje chomikową walutą umożliwiającą zakup plików wydawców. Pliki będą dystrybuowad sami użytkownicy portalu – polecając najciekawsze utwory swoim znajomym. Prowizja za każdy plik zakupiony z konta danego użytkownika stanowid będzie najlepszą zachętę, by zamiast zajmowad się nieautoryzowaną dystrybucją plików, wraz z wydawcami promowad ich najciekawsze, legalnie sprzedawane pliki.

Wygodne udostępnianie treści cyfrowych w Internecie po przystępnych cenach, przy wykorzystaniu społecznościowego potencjału sieci, jest kluczowe dla zapewnienia dynamicznego rozwoju polskiego rynku treści autorskich. W krajach zachodnich modele sprzedaży oparte o powyższe założenia cieszą się dużą popularnością zarówno wśród konsumentów jak i właścicieli praw autorskich.

Platforma Ochrony Wydawców i Dystrybucji Plików Chomikuj.pl umożliwi wydawcom i internautom wspólne osiąganie maksymalnych korzyści z rozwoju Internetu.

 

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze