loader

Światowa technologia w polskich telefonach

Worldline, globalny lider branży płatności bezgotówkowych, nawiązał współpracę z mPTech, polskim producentem telefonów komórkowych, smartwatchów, laptopów i tabletów, w tym również telefonów marki HAMMER. Dzięki współpracy z Worldline, smartfony marki HAMMER będą mogły pełnić rolę terminali płatniczych za pośrednictwem aplikacji Tap on Mobile. W zależności od konkretnego rozwiązania i ustawień, oprogramowanie to obsługuje karty zbliżeniowe (potwierdzane PIN-em lub transakcje niewymagające potwierdzenia) oraz płatności NFC, w tym płatności urządzeniem mobilnym i tagi NFC. To kolejny sukces wdrożenia tej funkcjonalności u partnerów Worldline.

HAMMER – urządzenia wzmocnione

HAMMER to polska marka urządzeń wzmocnionych, działająca od 2014 roku. Stawia na pancerne i wytrzymałe urządzenia wzmocnione, które zapewniają ochronę przed wodą, pyłem i wstrząsami, z przeznaczeniem do działania w warunkach ekstremalnych. W portfolio produktów znajdują się przede wszystkim smartfony, smartwatche i akcesoria użytkowe. Oprócz niezwykłej odporności, w zależności od konkretnego modelu, telefony i smartfony marki HAMMER mogą pochwalić się także praktycznymi narzędziami, takimi jak funkcjonalność eSIM, kamera noktowizyjna, dalmierz laserowy lub wbudowany termometr na podczerwień. HAMMERy sprawdzają się także w biznesie, jako narzędzie pracy lub urządzenia wchodzące w skład mobilnej floty telefonów. W takich przypadkach ich wytrzymałość jest tylko jednym z atutów. Właścicielem marki HAMMER jest polski producent telefonów komórkowych, smartwatchy, laptopów i tabletów – firma mPTech, z którą Worldline nawiązało długofalową współpracę.

mPTech – od telefonów klasycznych po wzmocnione smartfony

Obecna na rynku od ponad 15 lat firma mPTech od początku stawia na rozbudowaną ofertę. Na początku były to telefony klasyczne, dla seniorów oraz smartfony marki myPhone. Po kilku latach w portfolio mPTech pojawiły się telefony i smartfony wzmocnione HAMMER, które dziś są liderem w swoim segmencie na rynku polskim, a niedawno dołączyły także laptopy techbite przeznaczone do nauki i pracy zdalnej. Swojej przewagi konkurencyjnej firma szuka dziś nie tylko w jakości wykonania swoich urządzeń oraz szerokiej ofercie, ale także w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań, takich jak funkcjonalność eSIM, VoLTE oraz łączność 5G.

– Współpraca z firmą Worldline idealnie wpisuje się w naszą filozofię dotyczącą produktów marki HAMMER. Naszym celem jest dostarczenie trwałych urządzeń wyposażonych w praktyczne narzędzia i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dzięki aplikacji Tap on Mobile Worldline, przed naszymi klientami otwierają się zupełnie nowe możliwości, w tym wykorzystanie smartfonów HAMMER jako terminali płatniczych. To idealne rozwiązanie dla firm, które pragną dostarczyć swoim pracownikom solidny sprzęt, usprawnić procesy płatności i zrobić technologiczny krok naprzódmówi Piotr Spychalski, dyrektor sprzedaży w mPTech.

Jako pierwsze przetestowane zostały modele HAMMER ENERGY X oraz HAMMER BLADE 4, które swoją premierę miały w 2023 r. Oba telefony mogą przyjmować płatności w aplikacji Tap on Mobile Worldline. Producent zapowiedział także, że wszystkie wprowadzane na rynek smartfony wzmocnione marki HAMMER będą w ten sposób sprawdzane.

– Możliwość współpracy z coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie firmami, to dla nas nie tylko powód do dumy ale także ogromna inspiracja i potrzeba dalszego rozwijania portfela naszych usług i rozwiązań dla płatności elektronicznych. Dlatego tym bardziej cieszy nas nawiązanie nowej współpracy z firmą, dla której sprawność i funkcjonalność rozwiązań, nawet w najtrudniejszych warunkach, jest najwyższej wagi. Tym samym dokładamy wszelkich starań, aby poprawa komfortu użytkowników i usprawnienie ich codziennej pracy, było standardem i wyróżnikiem Worldline na rynku – mówi Artur Żymańczyk, Country Manager Poland Worldline.

 Worldline Tap on Mobile w urządzaniach HAMMERA

Dzięki Tap on Mobile każdy, kto potrzebuje rozwiązania tej klasy, otrzymuje w jednym miejscu smartfon lub tablet zintegrowany z aplikacją do przyjmowania płatności. Worldline Tap on Mobile umożliwia przyjmowanie płatności za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety, wykorzystując antenę NFC. W zależności od konkretnego rozwiązania i ustawień, oprogramowanie obsługuje karty zbliżeniowe (potwierdzane PIN-em lub transakcje niewymagające potwierdzenia) oraz płatności NFC, w tym płatności urządzeniem mobilnym i tagi NFC.

author avatar
Schultz
Rita Schultz, redaktor, wykładowca akademicki z ponad 20 letnim stażem, szkoleniowiec, prelegent.
O autorze