loader

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z wiceprezydent USA Kamalą Harris oraz premierem Kanady Justinem Trudeau

Dwóch mężczyzn siedzących przy stole z kanadyjskimi flagami w tle, w tym premier Justin Trudeau.

10 marca szef polskiego rządu odbył dwa ważne spotkania z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych oraz premierem Kanady Justinem Trudeau. Głównym tematem rozmów była m.in. koordynacja odpowiedzi społeczności międzynarodowej na agresję militarną Rosji w Ukrainie oraz zwiększenie wszechstronnej pomocy dla Ukraińców. Politycy rozmawiali o bezpieczeństwie wspólnoty transatlantyckiej oraz o sankcjach wobec Rosji. Wzmocnienie wschodniej flanki NATO i bezpieczeństwa w tym regionie jest dla nas kluczowe.

–  Z naszymi sojusznikami musimy być silni razem, zjednoczeni. I tacy jesteśmy, gdy rozmawiamy o sankcjach i sposobie, w jaki można sprawić, żeby Rosja zmieniła swoją politykę i wstrzymała agresję – powiedział premier Mateusz Morawiecki.


Partnerstwo Polski i USA


Dzisiejsza wizyta wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamali Harris jest potwierdzeniem strategicznego partnerstwa polsko-amerykańskiego. Podczas spotkania politycy rozmawiali o wspólnej odpowiedzi społeczności międzynarodowej na agresję militarną Rosji w Ukrainie. Kluczowym aspektem jest odcięcie Rosji od źródeł finansowania działań wojennych oraz wzmocnienie wschodniej flanki NATO i bezpieczeństwa w naszym regionie.

Wiceprezydent Kamala Harris podkreśliła, że jej obecność jest potwierdzeniem zaangażowania USA we wzmocnienie wschodniej flanki NATO w Polsce. Stany Zjednoczone są gotowe do obronny wszystkich zasad, które są integralne dla państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Kamala Harris wspólnie z premierem Mateusz Morawieckim omawiali również sankcje wobec Rosji oraz odcięcie jej od źródeł finansowania działań wojennych. Przywódcy podczas rozmowy w sprawie sankcji podkreślili, że Federacja Rosyjska poniesie konsekwencje za swoje działania. 

– Stany Zjednoczone w pełni potwierdzają sojusznicze zobowiązania wobec nas i zapewniają, że Putin poniesie ciężkie konsekwencje za swoje agresywne działania. Bardzo się cieszę, że Stany Zjednoczone podzielają pogląd Polski w kwestii całkowitego uniezależnienia się od rosyjskich surowców energetycznych i jako jedno z pierwszych państw na świecie wprowadziły na nie embargo – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze