loader

XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW

Jubileusz obliguje – z Haliną Pupacz, prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych, organizatorem XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW, rozmawia Zdzisław Pisiński.

 

Pani Prezes, już za miesiąc odbędą się XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW. Co Izba przygotowała na Jubileusz ćwierćwiecza swego najważniejszego wydarzenia?

Przed wszystkim trzeba zacząć od naszych wystawców, bo to oni są naszą najlepszą wizytówką. Wielu jest z nami od lat. Są wśród nich zarówno duże krajowe firmy, jak i międzynarodowe firmy globalne, a także często zaczynające jako obsługujące rynki lokalne, małe, rodzinne przedsiębiorstwa. Dla nich zwłaszcza nasze targi były pierwszą możliwością szerszej prezentacji, a także porównania oferty, stosowanych rozwiązań, technologii z osiągnięciami światowymi. Tak jak zmieniał się rynek, otoczenie biznesowe, tak nasze targi stwarzały platformę do poszerzania możliwości rozwoju tych firm. Dziś wiele z nich odnosi sukcesy także za granicą. Są wystawcami we Frankfurcie, Dubaju, Moskwie czy Pekinie, stanowiąc żywą reklamę polskiej gospodarki, a zarazem będąc reprezentacją naszych Targów.

 

Wśród wystawców jest wiele nowych firm…

Tak. Wraz z rozwojem stacyjnej oferty na naszych Targach pojawiają się nowe branże. Taki jest wymóg każdego biznesu – trzeba się stale rozwijać. W naszej branży tak jest np. m.in. z sektorem IT – technologii informatycznych. Bez nich dziś funkcjonowanie żadnego przedsiębiorstwa nie jest możliwe. W marcowym wydaniu „Paliw Płynnych” mówił o tym także Andrzej Ziółkowski, prezes UDT. Takie są wymogi klientów, którzy np. chcą płacić bezgotówkowo, bezstykowo albo skorzystać z vendingu – kupić w automacie. Często jest to również wymuszane przez zmiany legislacyjne, by wspomnieć o JPK czy planowanych GPS w cysternach. To wszystko stwarza możliwości rozwoju zarówno zagranicznym potentatom technologicznym, jak i małym polskim start-upom, zakładanym często jeszcze przez studentów. To wymusza na nas zarówno zastosowanie nowych kanałów komunikacji z targowymi interesariuszami (tak wystawcami, jak i gośćmi – w tym ekspertami), jak Facebook, Youtube, Skype, jak też modyfikację samej oferty targowej.

Tu warto jeszcze podkreślić, że wiele z polskich rodzinnych firm, o których istotnym wkładzie dla naszych targów mówiłam wcześniej, z tzw. sektora MŚP, powstało jeszcze w latach 90., 80. czy nawet 70. ubiegłego wieku. Dokonuje się lub już dokonała w nich zmiana pokoleniowa, a na naszych targach pojawiają się kolejne pokolenia przedsiębiorców. Dodatkowo, jubileusz zobowiązuje – dlatego zarówno dla zwiedzających, jak też samych firm i przedsiębiorców na XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 przygotowaliśmy szereg atrakcji.

 

Co konkretnie to będzie?

Zapraszam wszystkich do odwiedzenia wystawy, XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018. Przekonacie się, przychodząc 9-11 maja do EXPOXXI przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie, że warto było poświęcić swój czas – jakże zawsze bardzo cenny w biznesie. Wyrażam nadzieje, iż zadowoleni powinni być zarówno wystawcy, którzy obecni są z nami od zarania, jak też i firmy, które dopiero zaczynają swój biznes z branżą paliwową. A także nasi goście odwiedzający targi.

 

Okazja do porównań historycznych musi chyba budzić zainteresowanie mediów?

Oczywiście! Nasze targi to przecież historia polskiej gospodarki, odrodzonej w ostatniej dekadzie XX w. polskiej przedsiębiorczości i jej rozwój w pierwszych dekadach XXI w. Warto przypomnieć, że z okazji jubileuszu swego 25-lecia Polska Izba Paliw Płynnych nagrodziła osoby o największych zasługach dla rynku paliwowego statuetkami ZŁOTY OKTAN. W pierwszej kolejności dostali je dziennikarze upowszechniający wiedzę o problemach naszej branży. Ta misja oświatowa jest przecież jednym z podstawowych celów statutowych naszej Izby. Przypomnę też, że służy temu także organizowany przez PIPP konkurs ZŁOTA STACJA – premiujący najlepsze stacje niezależne. Zapraszam do głosowania!

Do zobaczenia w maju na Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2018 – 25. już ich edycji!

Zapraszam serdecznie!

 

Dziękuję za rozmowę!

 

Obejrzyj film z XXIV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2017

https://www.youtube.com/watch?v=zZuQdGAW3Ck&feature=youtu.be

 

Organizowane w Warszawie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2018 to miejsce prezentacji najnowocześniejszych trendów, rozwiązań franczyzowych, technicznych i technologicznych dla stacji paliw. Na targach nie zabraknie również dostawców szeroko pojętej infrastruktury przystacyjnej, obejmującej dziś zarówno sklep convenience, jak i zaplecze hotelarsko-gastronomiczne czy strefę wypoczynku i relaksu dla klientów stacji. Obecność na Targach daje więc niepowtarzalną okazję do poznania czołówki dostawców – nie tylko krajowych – z różnych branż.

Targi STACJA PALIW to nie tylko nowoczesna oferta wystawiennicza, ale również platforma wymiany wiedzy biznesowej, technicznej i technologicznej oraz prawnej. Dlatego też tegoroczne targi będą obfitowały w wiele wydarzeń towarzyszących, takich jak: Akademia Przedsiębiorcy, Forum Dyskusyjne, spotkania branżowe, prezentacje i wykłady. Różne formy tych spotkań pozwalają na optymalną wymianę wiedzy, doświadczeń oraz kreatywną dyskusję z ekspertami.

1 2

O autorze