loader

WIG najwyżej od sierpnia 2008 r.

Po osiągnięciu najwyższych poziomów od kilkunastu miesięcy przez indeksy małych i średnich spółek, we wtorek przyszła pora na szeroki rynek. WIG finiszował najwyżej od sierpnia 2008 r.

Przed decyzją amerykańskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych, którą poznamy kilka godzin po zakończeniu notowań w Europie, na rynku długu oraz rynku walutowym w pierwszych godzinach sesji panował spokój. Ekonomiści oczekują, że nie ulegnie zmianie powtarzany od wielu miesięcy komunikat Fed i Ben Bernanke ponownie wyartykułuje wątpliwości związane z rynkiem pracy i ożywieniem gospodarki, która cały czas potrzebuje wsparcia w postaci rekordowo taniego kosztu pieniądza.

Kurs euro po wczorajszym silnym spadku we wtorek po południu szybko odrabiał straty i ok. godz. 16 czasu warszawskiego znalazł się w okolicy lokalnych szczytów z ostatnich dni (ok. 1,376 USD). Inwestorzy odwracali zajmowane wczoraj pozycje na wszystkich rynkach: na wartości zyskiwały waluty rynków wschodzących, giełdowe indeksy oraz surowce. Jednym słowem, podziały zapewnienia europejskich państw, iż w razie konieczności Grecja może liczyć na pomoc finansową. Inne informacje makroekonomiczne nie sprzyjały zakupom ryzykownych aktywów, ale obecnie inwestorzy większą uwagę niż do fundamentów przykładają do analizy technicznej, która szczególnie zyskuje na znaczeniu tuż przed testowaniem lokalnych wierzchołków.

author avatar
Open Finance
Open Finance SA to największa firma doradztwa finansowego w Polsce, która działa na rynku od 2004 roku. Mocną pozycję zawdzięcza połączeniu doświadczenia z nowoczesnym podejściem do zarządzania finansami Klientów, którym bezpłatnie porównuje produkty banków, funduszy inwestycyjnych i innych instytucji finansowych. Ponad 1 000 doradców finansowych na terenie całej Polski jest do dyspozycji Klientów – już ponad 1,6 mln osób zaufało i skorzystało z usług Open Finance SA. W ofercie znajdują się wyselekcjonowane kredyty mieszkaniowe, gotówkowe, ubezpieczenia i lokaty bankowe 21 banków.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze