loader

Pierwszy dzień Szczytu Klimatycznego Togetair

Transformacja energetyczna oraz kwestie dotyczące granicznego podatku węglowego to główne tematy podczas pierwszego dnia II Szczytu Klimatycznego Togetair. W wydarzeniu, które odbyło się 21 kwietnia 2021 r., udział wzięli minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz wiceminister Adam Guibourgé-Czetwertyński.

„Przyszłość zaczyna się dziś. Polityka energetyczna Polski 2040”

W debacie „Przyszłość zaczyna się dziś. Polityka energetyczna Polski 2040” udział wziął szef resortu klimatu i środowiska Michał Kurtyka. W trakcie spotkania minister przypomniał, że w lutym Rząd RP przyjął Politykę energetyczną Polski do 2040 roku.

PEP2040 zakłada ramy, w jakich chcielibyśmy budować moce energetyczne w naszym kraju i ukazuje strategiczne inwestycje. Nasze aktywa energetyczne się starzeją, pochodzą one często z lat 60-tych i 70-tych. Dlatego transformacja energetyczna jest niezwykle istotna dla zachowania bezpieczeństwa energetycznego i ciągłości zaopatrzenia w energię

– podkreślił.

Jak wskazał minister Kurtyka, transformacja energetyczno-klimatyczna jest także dla Polski szansą na rozwój gospodarczy.

Chcemy, aby transformacja energetyczna została przeprowadzona w sposób sprawiedliwy i zrównoważony, tak aby uchronić regiony zależne od paliw kopalnych. W Polityce Energetycznej Polski do 2040 r. wskazujemy kierunki rozwoju, które pozwolą na budowę 300 tys. nowych, wysokopłatnych miejsc pracy

– powiedział.

1 2

O autorze