loader

Credit Agricole ponownie liderem w przenoszeniu kont

Dwóch biznesmenów ściska dłonie na białym tle.

– Pożegnanie się z dotychczasowym bankiem jest naprawdę bardzo proste. Bank w imieniu klienta zleci dotychczasowemu bankowi zamknięcie rachunku, przeniesie zlecenia stałe i polecenia zapłaty, poinformuje urząd skarbowy czy pracodawcę o zmianie numeru rachunku – informuje Marta Kleszczyńska, manager Zespołu Zarządzania Segmentami w Credit Agricole. – Po stronie klienta jest tylko otwarcie konta i przy tej okazji złożenie dyspozycji przeniesienia konta. Wtedy można już korzystać z benefitów, które oferuje nowy bank.

 

Klienci zazwyczaj mają już swoje konta, które mogą zatrzymać lub zamknąć. Migrują między bankami w poszukiwaniu większych korzyści czy lepszej jakości obsługi. Każda decyzja ma swoje plusy i minusy.

 

– Pozostawienie konta wiąże się często z pilnowaniem, żeby nie naliczyły się na nim opłaty. Banki uzależniają je zwykle od tego, jak często korzysta się z produktów. A jeśli ma się dwa lub nawet więcej kont – co zresztą staje się coraz popularniejszym schematem, to z pewnością trzeba poświęcić więcej uwagi temu tematowi – zwraca uwagę Agnieszka Gorzkowicz z Biura Komunikacji Korporacyjnej Credit Agricole.

 

Klienci, którzy obecnie przeniosą konto do Credit Agricole, mogą skorzystać w marcu z powitalnej lokaty na 8 proc. Od pierwszego dnia mogą korzystać z jednej z najlepszych bankowych aplikacji mobilnych w Polsce i wszystkich rabatów w ramach Klubu Korzyści dostępnego właśnie w tej aplikacji.

 

– Jesteśmy bankiem pełnym korzyści i klienci to doceniają. Dlatego większość osób, które przenoszą do nas swoje konta, decyduje się zamknąć konto w poprzednim banku – dodaje Marta Kleszczyńska.

 

Credit Agricole jest od lat niekwestionowanym liderem w przenoszeniu kont. W 2023 roku trafiło do niego 19 144 wniosków. To ponad 75 proc. wszystkich rachunków bankowych przenoszonych między bankami za pośrednictwem systemu Ognivo obsługiwanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową.

author avatar
Credit Agricole Bank Polska S.A.
Credit Agricole Bank Polska jest bankiem uniwersalnym, który od blisko 20 lat funkcjonuje na polskim rynku i jest jednym z najczęściej polecanych banków w Polsce. Działa w obszarze bankowości detalicznej, korporacyjnej, rolniczej, małych i średnich przedsiębiorstw oraz w obszarze consumer finance. Jest częścią Grupy Crédit Agricole, która znajduje się wśród 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów, działa w 47 krajach na świecie i obsługuje ponad 51 milionów klientów.
O autorze