loader

Znany hotel w Sharm El Sheikh zmienił właściciela

Hotel Sharm Waterfalls Resort przestał być zarządzany przez sieć Hilton. Nowym operatorem został Safir Hotels & Resorts (SHR).

Portfolio Safir Hotels & Resorts (SHR) obejmujące nieruchomości w regionie MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna) zostało rozszerzone o Sharm El Sheikh. Firma podpisała umowę o zarządzanie obiektem z Arab International Hotels & Tourism Company na początku marca 2021 r. Oficjalne odsłonięcie nowego logo na hotelu odbyło się dzisiaj, 29 kwietnia br.

Sharm Waterfalls Resort to pięciogwiazdkowy ośrodek, który oferuje prywatną plażę, sześć odkrytych basenów, w tym basen dla dzieci i część tylko dla dorosłych, restauracje, spa z pełnym zakresem usług, klub dla dzieci, siłownię i odkryty kort tenisowy. We wszystkich 401 pokojach jest część sypialna i wypoczynkowa, a w każdej łazience jest głęboka wanna.  Każdy pokój ma również balkon z widokiem na Morze Czerwone lub ogród.

Safir Sharm Waterfalls Resort jest zlokalizowany około pół godziny jazdy od międzynarodowego lotniska w Szarm el-Szejk i niecały kwadrans od Starego Miasta w Sharm.

Amr Bahaa, prezes Arab International Hotels & Tourism Company, oświadczył: „Cieszymy się, że możemy współpracować z Safir International Hotel Management. Ten kontrakt może zapewnić też wiele wspólnych projektów w przyszłości”.

Kamel Zaki, dyrektor generalny firmy, dodał, że Arab International Company zarządza 2300 pokojami hotelowymi w Kairze, nad Morzem Czerwonym i Port Saidzie.

„Sharm Waterfalls Resort to jedna z najważniejszych inwestycji Arab International Company w regionie Morza Czerwonego”, kontynuował Bahaa, „To jedno z najważniejszych miejsc turystycznych, co sprawia, że ​​nasza firma chce wzmocnić swoją obecność w tym regionie.”

Hussein Shoukry, dyrektor generalny oddziału SHR w Egipcie, powiedział: „Safir jest obecny w Egipcie od 35 lat. Mamy bogate doświadczenie w zakresie hotelarstwa, znajomy rynek, rozwijamy partnerstwa strategiczne i dostajemy wysokie oceny od gości. Cieszymy się, że możemy poszerzyć naszą wiedzę i czekamy na długą i owocną współpracę”. Sharm Waterfalls Resort przyjął już nazwę swojej nowej firmy zarządzającej „Safir”.

Obecnie firma będąca właścicielem, wspólnie z firmą zarządzająca SHR pracują nad uruchomieniem planu kompleksowej renowacji, który obejmuje wszystkie pokoje, restauracje i inne obiekty. Kontrakt na zarządzanie dla Sharm Waterfalls Resort jest jednym z wielu nowych projektów w Safir Hotels & Resorts. Firma zarządzająca hotelami ponownie otworzy swój kurort Safir Dahab Egypt – położony między górami Synaj a krystalicznie czystymi wodami Morza Czerwonego – w czwartym kwartale 2021 r. Ponadto hotel Safir Cairo Egypt zostanie poddany gruntownej renowacji.

„Rok 2021 będzie pomyślny dla Safir Hotels & Resorts, a to dopiero początek”.

Ogłosił prezes SHR, Fawzi Al Musallam.

1 2

O autorze