loader

Walentynki

Jeśli jest się szczęśliwie zakochanym, walentynki to dzień pełen czerwonych serduszek i kwiatów, romantycznych gestów i uczuć. Ale jeżeli życie uczuciowe nie układa się najlepiej, walentynki to dzień jak każdy inny. 
Według Garry’ego Marshalla, reżysera kilku bardzo popularnych komedii romantycznych, w których ukazał wiele aspektów miłości, dla jednych walentynki to najwspanialszy dzień w roku, a dla innych dzień, o którym starają się zapomnieć. „Dla różnych ludzi ten dzień ma różne znaczenie. Z innymi świętami sprawa jest prostsza” — mówi reżyser ze swoim słynnym śmiertelnie poważnym wyrazem twarzy. „W święta Bożego Narodzenia ubieramy choinkę, dajemy sobie prezenty, śpiewamy kolędy, idziemy do domu i kładziemy się spać. W Nowy Rok wznosimy toasty, całujemy się o północy, składamy postanowienia noworoczne, idziemy do domu i kładziemy się spać. To proste — wiemy, co robić. Nawet w Dzień Drzewa nietrudno wymyślić, jak się zachować. Może nie jest to bardzo popularne święto, ale coraz więcej ludzi je obchodzi, bo teraz wszyscy myślą ekologicznie. Ale obchody walentynek to dużo bardziej mgliste zagadnienie. Trudno zdefiniować ten zwyczaj, tak jak i trudno zdefiniować miłość, dlatego walentynki świetnie nadają się do tego, żeby nakręcić o nich film. Uznałem, że to dobry pomysł, żeby zrobić komedię romantyczną o dniu, w którym wszyscy skupiają się na romantycznym nastroju”. 
Wydarzenia opowiedziane w filmie Walentynki ukazane są z perspektywy wielu postaci, znajdujących się w różnych momentach życia, i na różne sposoby zaangażowanych w bycie z drugą osobą — jedni są na etapie pierwszych randek, a inni w długich związkach; jedni dopiero ulegają zauroczeniu, a innych łączą uczucia niewygasające od lat; niektórzy są zdeklarowanymi singlami, a pozostali cierpią z powodu nieodwzajemnionej miłości. Aby opowiedzieć te przeplatające się historie, do filmu zaangażowano tyle gwiazd, ile jeszcze nigdy nie wystąpiło razem w jednym filmie — w tym trzy gwiazdy, które już wcześniej współpracowały z Garrym Marshallem: Julię Roberts, Anne Hathaway i Hectora Elizondo. Oprócz nich w filmie wystąpili: Jessica Alba, Kathy Bates, Jessica Biel, Bradley Cooper, Eric Dane, Patric Dempsey, Jamie Foxx, Jennifer Garner, Topher Grace, Ashton Kutcher, Queen Latifah, Taylor Lautner, George Lopez, Shirley MacLaine, Emma Roberts oraz Taylor Swift. 

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze