loader

Trwa szczyt klimatyczny z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Andrzej Duda bierze udział w dwudniowym szczycie klimatycznym, który w czwartek oficjalnie rozpoczął Prezydent USA Joe Biden. Polski przywódca zabierze głos podczas piątkowej debaty dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną.

W szczycie, który odbywa się w formule zdalnej biorą udział przywódcy 40 krajów, a także szefowie rządów lub państw z Chin, Rosji, Indii, krajów Zatoki Perskiej, Europy oraz azjatyccy sojusznicy USA. 

– Prezydent Andrzej Duda będzie miał w piątek wystąpienie w debacie dotyczącej zagadnień wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w połączeniu z ambitną polityką klimatyczną – mówił w ubiegłym tygodniu szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Krzysztof Szczerski.

Jak zaznaczył, Andrzej Duda zabierze głos, „dzieląc się doświadczeniem całego naszego regionu, bo będzie jedynym Prezydentem z naszej części Europy i jednym z zaledwie kilku z całej Europy, który został na ten szczyt zaproszony”. Krzysztof Szczerski podkreślił, że Prezydent podczas szczytu przedstawi polskie koncepcje i doświadczenia w zakresie sprawiedliwej transformacji gospodarczej, kreowania nowych miejsc pracy w innowacyjnych przemysłach związanych z zieloną gospodarką oraz poruszy kwestie bezpieczeństwa energetycznego.

1 2

O autorze