loader

Sztuczna inteligencja: Przyszłość marketingu czy powód do obaw?

Nowe badanie przeprowadzone przez Salesforce pokazuje, że generatywna sztuczna inteligencja (AI) ma potencjał do zmiany roli marketerów w miejscu pracy. Jednak pomimo optymizmu, wielu z nich wyraża obawy dotyczące dokładności i bezpieczeństwa tej technologii.

Badanie, które objęło ponad 1000 pracowników działów marketingu, pokazało, że 51% z nich już korzysta z generatywnej AI, a kolejne 22% planuje to zrobić w najbliższym czasie. To oznacza, że prawie trzy czwarte marketerów widzi potencjał w tej technologii.

Jednak pomimo entuzjazmu, ponad jedna trzecia ankietowanych (39%) wyraziła obawy dotyczące bezpieczeństwa korzystania z generatywnej AI. Zgłosili oni obawy co do jej dokładności i potrzeby ludzkiego nadzoru, a także konieczności odpowiednich szkoleń i bazowania na zaufanych danych.

Generatywna AI a rola marketerów

Marketerzy korzystający z generatywnej AI wykorzystują ją obecnie do takich zadań jak tworzenie treści (76%) i pisanie tekstów (76%). Jednak wielu z nich widzi na horyzoncie gruntowne zmiany w swojej pracy. Aż 53% twierdzi, że generatywna AI „zmienia zasady gry”, przekształcając sposób analizowania danych, personalizowania treści komunikatów, tworzenia kampanii marketingowych oraz budowania i optymalizacji strategii SEO.

Dzięki generatywnej AI marketerzy oczekują również oszczędności czasu i możliwości skupienia się na bardziej strategicznej pracy. W rzeczywistości szacują, że generatywna AI pozwoli im zaoszczędzić ponad pięć godzin tygodniowo – równowartość ponad miesiąca rocznie.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze