loader

Szpilki – królowe obuwniczych półek

To magiczne obuwie, dzięki któremu możemy dodać elegancji nawet codziennej stylizacji, optycznie wydłużyć nogi, a także dodać kilka centymetrów do wzrostu. Co więcej, te odpowiednio dobrane, będą wygodne nawet przez cały dzień, a dodatkowo dodadzą pewności siebie oraz kobiecości.

Nie od dziś wiadomo, że buty to nie tylko dodatek do stroju. Czasem są wręcz jego kwintesencją, a cały ubiór podporządkowany jest temu, by je jak najlepiej wyeksponować. Nie oszukujmy się – kobiety nie potrafią wyobrazić sobie swojej garderoby bez choćby jednej pary szpilek, bez względu na to czy na co dzień wybierają sportowe obuwie, czy klasyczne czółenka.

Pytanie, jak dobrać odpowiednią parę? Bowiem wysoki obcas często spotykany jest w dwóch odsłonach – umiejscowiony bezpośrednio pod piętą lub jako przedłużenie cholewki. Oba modele zapewniają taki sam komfort noszenia, a decyzja o wybraniu jednego z nich to tylko kwestia gustu. Powstały również modele z dodatkową platformą, która redukuje wysokość obcasa, zmniejszając tym samym kąt nachylenia stopy.
Wybierając buty należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd zewnętrzny, ale także na wykończenie wewnątrz. Należy sprawdzić, jak zostały wykonane połączenia wszystkich elementów. Niezmiernie ważna jest cholewka, każdy milimetr między nią a kopytem wpływa na jakość i wygodę danego buta, tak samo jak ręcznie dodane taśmy wzmacniające. Istotne jest, aby szwy były ukryte i pozostawione bez wybrzuszeń, które mogą powodować obtarcia. Te detale wpływają na wygodę noszonego przez Panie obuwia.

1 2

O autorze