loader

Premier w Sanoku: nie ma rozwoju bez rozwoju infrastruktury

120 m długości oraz 14 m szerokości – tyle będzie mierzył nowy most, który już niebawem powstanie w Sanoku. Inwestycja zostanie dofinansowana z rządowego programu Mosty dla Regionów. Do Sanoka z budżetu państwa na ten cel trafi ok. 50 mln zł. Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w miejscu planowanej budowy zaznaczył, że dobra współpraca polskiego rządu z samorządem jest warunkiem rozwoju powiatów takich jak ten. Nowy most na rzece San to bardzo ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców miasta, ale także dla turystów. Dzięki jego budowie zwiększy się bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych. Oprócz tego, inwestycja połączy dwie części miasta oraz dwie najważniejsze instytucje kultury – Muzeum Budownictwa Ludowego z Muzeum Historycznym w Sanoku.

Nowy most w Sanoku – łatwiejsza komunikacja i wzrost bezpieczeństwa

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Sanok, gdzie już niedługo rozpocznie się budowa nowego mostu na rzece San. Most powstanie na przedłużeniu ul. Sobieskiego do ul. Gajowej ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 886 – ul. Królowej Bony. To bardzo ważne przedsięwzięcie dla mieszkańców miasta oraz turystów. Jego realizacja to wzrost bezpieczeństwa, a także łatwiejsza komunikacja.  

Ogromna radość, że możemy tutaj zwiększyć szanse rozwojowe tak pięknego miasta. Naszą dewizą Polskiego Ładu jest łączyć, a nie dzielić. Budować mosty, a nie budować mury – i to tutaj w Sanoku się ziści

– podkreślił szef rządu. 

Nowy most na rzece San będzie miał 120 m długości, 14 m szerokości, 2-metrowy obustronny ciąg pieszo-rowerowy oraz dwukierunkową jezdnię o szerokości 6 m. Co ważne, w Sanoku powstanie również kolejne rondo. Budowie mostu będzie towarzyszyła także modernizacja ulic w pobliżu planowanego przedsięwzięcia. 

50 mln zł dofinansowania z rządowego programu Mosty dla Regionów 

Głównym celem rządowego programu Mosty dla Regionów jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące mosty. Dzięki temu do Sanoka trafi ok. 50 mln zł na budowę nowego mostu na rzece San.

Tygodnik Sanocki powiedział, że aby samorząd sam uzbierał środki na budowę takiego mostu, musiałoby minąć 100 lat. Nie wiem czy 100 lat, 50, czy 20, ale wiem, że bardzo dobra współpraca polskiego rządu z samorządem jest warunkiem rozwoju powiatów takich jak ten – takich, które mają ogromny potencjał rozwojowy, ale potrzebują zastrzyku finansowego

– zauważył premier. Dodał, że 50 mln zł, które rząd przeznaczy z budżetu państwa polskiego, znakomicie pomoże w rozwoju Sanoka.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze