loader

Premier: Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce

Polski Ład zakłada szereg inwestycji w tym, m.in. modernizację ośrodków, które ratują zdrowie i życie Polaków. W Węgrowie powstała nowa komenda straży pożarnej, która służy lokalnej społeczności. Sokołów Podlaski posiada jedną z najnowocześniejszych baz pogotowia lotniczego. Oba obiekty odwiedził premier Mateusz Morawiecki, podczas wizyty w województwie mazowieckim.

– Polski Ład to całościowe spojrzenie na problemy powiatów i gmin w całej Polsce. To nowe drogi, strażnice, obiekty sportowe i kulturalne – powiedział szef rządu. Jak dodał: – Chcemy, żeby Polacy mieszkali tam, gdzie chcą, gdzie się urodzili. Do tego potrzebna jest praca i infrastruktura. Lokalne inwestycje będą wykonywać lokalni przedsiębiorcy. Polski Ład ma przełożyć się na kolejne 500 tys. miejsc pracy.

Rozwój straży pożarnej to bezpieczeństwo Polaków

Poczucie bezpieczeństwa jest bardzo ważne. Dlatego w Polskim Ładzie założono modernizację obiektów, które służą wszystkim obywatelom. To nie tylko przebudowa obiektów, ale przede wszystkim wprowadzanie nowych technologii.

W Węgrowie oddano do użytku nowoczesny budynek Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Obiekt powstał dzięki Programowi Modernizacji Służb Mundurowych. Budynek posiada przestronne centrum dowodzenia. Dodatkowo mieszczą się tam biura oraz sale edukacyjne dla dzieci. Już przy projektowaniu obiektu kierowano się tym, żeby wykorzystywanie było możliwe przez wszystkich mieszkańców gminy. 

– Polski Ład to właśnie dziesiątki takich strażnic, ale także sale edukacyjne, miejsca do uprawiania sportu i wiele innych miejsc, które świadczą o tym, że to obiekt z XXI wieku – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z komendantami straży pożarnej. 

Komenda posiada pokoje dla strażaków, pomieszczenia socjalne oraz siłownię. Za budynkiem straży znajdują się dwa boiska oraz wieża do ćwiczeń. Obok powstaje droga, na którą rząd przekazał prawie 8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. 

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze