loader

Polska i Wielka Brytania chcą zacieśniać wzajemną współpracę gospodarczą

Wielka Brytania stanowi trzeci największy rynek docelowy naszego eksportu oraz dwunasty – importu. Jak podkreślają zgodnie przedstawiciele polskiego Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz brytyjskiego Ministerstwa Handlu Międzynarodowego, obie strony liczą na zwiększenie obrotów handlowych.

Robert Tomanek, wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii spotkał się z Grahamem Stuartem, ministrem ds. eksportu, parlamentarnym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Handlu Międzynarodowego Wielkiej Brytanii. Tematem spotkania było pogłębienie współpracy gospodarczej między naszymi krajami.

Od początku procesu wystąpienia Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej podkreślamy, jak niezwykle ważnym partnerem dla Polski jest Wielka Brytania i jak ważne dla nas jest zachowanie, a wręcz pogłębienie, tych relacji. Zależy nam na utrzymaniu na podobnym poziomie współpracy gospodarczej, przekładającej się na wolumen wymiany handlowej

– powiedział w trakcie spotkania minister Tomanek.


Spotkanie odbyło się kilka dni po III Polsko-Brytyjskim Forum Biznesu, Handlu i Inwestycji. W forum wzięło udział 524 uczestników, z czego 207 z Polski i 317 z wielkiej Brytanii.

1 2

O autorze