loader

Najważniejsze wyzwania branż naftowej i chemicznej na konferencji Nafta/Chemia 2010

Sytuacja polskich rafinerii po kryzysie, inwestycje downstreamowe w Europie Środkowo-Wschodniej, a także nowe kierunki rozwoju rafinerii (paliwa syntetyczne, wodór, energetyka) to tematy pierwszego panelu dyskusyjnego „Wyzwania sektora rafineryjnego w Europie Środkowo-Wschodniej”. Omówiono również wpływ inwestycji logistycznych na rynek polski oraz prognozy dla rynku, ceny, zapotrzebowanie i normy środowiskowe.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się m.in.: Maciej Gierej, były Prezes Nafty Polskiej; Andrzej Kozłowski, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Zarządzania Projektami, PKN Orlen SA; Marek Sokołowski, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Produkcji i Rozwoju, Grupa Lotos SA i Leszek Wieciech, Dyrektor Generalny, Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego.

Drugą część konferencji poświęcona była logistyce naftowo-paliwowej. Poruszone zostały tematy bezpieczeństwa energetycznego, kawern naftowych, inwestycji logistycznych, zastanawiano się czy Trójmiasto stanie się hubem naftowym Morza Bałtyckiego. W dyskusjach panelowych udział wzięli eksperci branży naftowej, m.in.: Marek Beroud, Prezes Zarządu, Operator Logistyczny Paliw Płynnych Sp. z o.o. i Sergiy Skrypka, Dyrektor Generalny, MPR Sarmatia Sp. z o.o. oraz Robert Soszyński, Prezes Zarządu, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” SA.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze