loader

Najlepsza i najtańsza energia to ta, której się nie zużyje

Te słowa sprawdzają się dzisiaj jak nigdy przedtem. Wąskie gardła dostaw surowców i związane z nimi wzrosty cen energii sprawiają, że ogrzewanie jest coraz droższe. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nic na to poradzić. Wręcz przeciwnie! Mamy do dyspozycji narzędzie o dużym potencjale związanym z oszczędzaniem energii. Mowa o dociepleniu elewacji. Warto o tym pomyśleć, bo to się po prostu opłaca!

Jak często inwestujemy środki finansowe w projekty, które zwracają się dopiero po latach? W przypadku termomodernizacji jest inaczej, bo efekt jest widoczny od samego początku i to wielowymiarowy. Po montażu termoizolacji na fasadzie może odetchnąć z ulgą człowiek, środowisko oraz portfel.

Od samego początku ekologicznie

Aby ogrzać lub schłodzić niedocieplony dom, potrzebna jest energia. Ta, której nie zużyjemy, przyczynia się do ochrony naszych zasobów i zabezpieczenia przyszłości naszej i przyszłych pokoleń.

Pamiętajmy, że zmiany środowiskowe wokół nas postępują. Musimy im przeciwdziałać i realizować cele klimatyczne, jeśli chcemy oddychać lepszej jakości, zdrowszym powietrzem, chronić bioróżnorodność i lokalne ekosystemy. Bardzo ważna w tym kontekście jest  redukcja emisji CO2.. W Polsce znaczną cześć dwutlenku węgla generują niezaizolowane budynki. Właściwie je ocieplając i zmniejszając ich zapotrzebowanie na energię cieplną, możemy oszczędniej z niej korzystać, spalać mniej paliw, a co za tym idzie generować mniej zanieczyszczeń do atmosfery.

Od samego początku coś dla zdrowia

1 2

O autorze