loader

Na Lubelszczyźnie o prawach ucznia i pozytywnych zmianach w edukacji

Minister Edukacji Narodowej Barbara Nowacka odwiedziła województwo lubelskie, gdzie spotkała się z uczniami, nauczycielami, kuratorem oświaty oraz samorządowcami, aby omówić działania podejmowane i planowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Podczas swojej wizyty w Białej Podlaskiej, minister Nowacka podkreśliła wagę praw uczniów w polskich szkołach.

Minister Nowacka rozmawiała z nauczycielami w Lubelskim Kuratorium Oświaty, którzy pełnią funkcję rzeczników praw ucznia. Zadeklarowała rozpoczęcie konsultacji z młodymi ludźmi oraz zapowiedziała przygotowanie ustawy powołującej Rzecznika Praw Ucznia. Taki rzecznik miałby być umocowany prawnie, co jest krokiem w kierunku zapewnienia młodym ludziom, że ich prawa są ważne i będą respektowane.

W kontekście zmian w kuratoriach, minister Nowacka skomentowała zakończenie procesu odpartyjniania kuratoriów. Zaznaczyła, że nowi kuratorzy zostaną wyłonieni w konkursach, które niebawem zostaną ogłoszone.

Podczas spotkania w Szkole Podstawowej nr 9 im. Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej, Barbara Nowacka wzięła udział w 45-minutowej dyskusji z uczniami. Minister odpowiadała na pytania młodych ludzi i pytała ich o to, co chcieliby zmienić w swojej szkole.

Minister edukacji rozmawiała również z nauczycielami na temat planowanych zmian w systemie edukacji, w tym odchodzenia od obowiązkowych prac domowych i odchudzenia podstaw programowych. Zadeklarowała także, że nauczyciele niebawem otrzymają obiecane podwyżki wynagrodzeń, które będą najwyższe liczone rok do roku w historii.

Podczas spotkania w urzędzie miasta Biała Podlaska, Barbara Nowacka i prezydent miasta Michał Litwiniuk wymienili się prezentami, które mają być przekazane na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie odwiedzili grób śp. Riada Haidara, lekarza i społecznika z Białej Podlaskiej, posła na Sejm RP.

Ta wizyta minister edukacji narodowej na Lubelszczyźnie podkreśla zaangażowanie rządu w rozwój edukacji i reformy szkolnictwa, które mają na celu lepsze dostosowanie systemu do potrzeb i praw uczniów.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze