loader

MLECZNY PODCAST 3: Jak komponować dietę mleczną dziecka?

Mleko jest doskonałym źródłem białka przyczyniającego się do budowania masy mięśniowej. Dodatkowo białko zawarte w mleku jest doskonale przyswajane przez organizm. Pełnowartościowe białko mleka wspomaga prawidłową budowę i wzrost kości i mięśni. Mleko i produkty mleczne są w diecie dziecka źródłem witamin B₂, B₁₂, A, D i E.

 

W produktach mlecznych znajdują się m.in. składniki mineralne takie jak: fosfor, chlor, jod i wapń, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego. Picie mleka w dzieciństwie i w okresie dojrzewania poprawia gęstość mineralną kości. Wapń zawarty w produktach mlecznych, niezbędny jest do prawidłowego wzrastania i rozwoju. Dlaczego produkty mleczne powinny być żelaznym punktem codziennej diety dzieci i młodzieży opowie dietetyczka Agnieszka Surkont w nowym odcinku naszego mlecznego podcastu.

 

Kampania „Polskie produkty mleczne dla wszystkich” została sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze