loader

Konkurs IC Biznes Partner: Czas docenić komunikację wewnętrzną

Ic biznes kommunikatore dla komunikacji 2020.

Zmiany na rynku z ostatnich 4 lat postawiły przed osobami zajmującymi się komunikacją wewnętrzną w firmach nowe wyzwania. Role specjalisty i managera internal comms zmieniły się, a przysłowiowy Kopciuszek wszedł na biznesowe salony. Ekspert od komunikacji wewnętrznej stał się doradcą, konsultantem i inicjatorem zmian w firmie. Od osób zajmujących się tym obszarem oczekuje się już nie tylko „lekkiego pióra”, a odpowiedzi na pytania, o zmiany zachodzące w organizacjach. Wymaga to rozumienia zasad rządzących biznesem i partnerskiej relacji, zarówno z zarządem, jak i pracownikami.

O konkursie

Capital24.tv został objął Patronatem medialnym Konkurs IC Biznes Partner, który docenia osoby i zespoły odpowiedzialne za komunikację wewnętrzną w organizacjach właśnie za ten szczególny rodzaj postawy – bycie partnerem dla biznesu i pracowników. Uważamy, że jest to obecnie nieodłączna cecha nowoczesnej komunikacji wewnętrznej i narzędzie współczesnego biznesu.

Kim jest IC Biznes Partner?

W ciągu ostatnich lat, z racji funkcjonowania w czasach ciągłej zmiany, komunikacja wewnętrzna przestała być wyłącznie komunikacją, stała się sztuką budowania relacji. Komunikacja jest ich efektem, a nie przyczyną i skutkiem w jednym, jak bywało wcześniej. Przyszedł czas na zmianę specjalistów i zespołów z Internal Comms w IC Biznes Partnerów.

IC Biznes Partner poszukiwany w konkursie to specjalista, zespół albo manager, którzy umiejętnie budują partnerskie relacje ze wszystkimi obszarami biznesowymi w firmie:

– wspierają obszary w prowadzeniu komunikacji do wewnątrz, współpracując z nimi, dzieląc się wiedzą, udostępniając i rekomendując rozwiązania i narzędzia,
– dbają przy tym o równy dostęp obszarów do mediów wewnętrznych,
– umożliwiają równy dostęp do wiedzy w organizacji zapewniając jej sprawiedliwą dystrybucję, ale z uwzględnieniem potrzeb konkretnych grup docelowych,
– wsłuchują się w potrzeby pracowników przekładając pozyskaną wiedzę na wdrażanie lub inicjowanie konkretnych rozwiązań,
– współpracują z zarządem pełniąc rolę partnera w komunikacji do wewnątrz organizacji oraz ambasadora pracowników – dzięki dysponowaniu wiedzą ze wszystkich obszarów,
– budują nieformalne zespoły ambasadorów wspierające komunikację danych inicjatyw.

Konkurs odbywa się w 5 kategoriach

1. Specjalista/Manager Komunikacji Wewnętrznej (kategoria dla osób, które jednoosobowo zajmują się IC w organizacji, niezależnie od nazwy stanowiska).
2. Manager Zespołu Komunikacji Wewnętrznej (kategoria dla managerów IC).
3. Zespół Komunikacji Wewnętrznej (kategoria dla zespołów, niezależnie od liczby osób).
4. Kampania Wewnątrz Organizacji. NOWA KATEGORIA!
5. Wydarzenie dla Pracowników. NOWA KATEGORIA!

W 2023 roku, podczas pierwszej edycji konkursu, nagrody otrzymali przedstawiciele takich firm, jak: Bank Gospodarstwa Krajowego, E.ON Polska, Rober Bosch, ING Hubs Poland, Unum Życie TuiR i Burda Media.

Ważne informacje

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze