loader

Jest nowa dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Czarne tło zawiera cztery zagnieżdżone kwadraty pośrodku. Najbardziej zewnętrzny kwadrat jest biały; drugi jest czerwony, trzeci jest czarny, a najbardziej wewnętrzny jest czerwony.

Warszawa, Polska – Komisja konkursowa zakończyła weryfikację kompetencji oraz koncepcji rozwoju Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) przedstawionych przez 13 kandydatek i kandydatów, którzy zakwalifikowali się do etapu rozmów. Zgodnie z rekomendacją komisji, z początkiem lipca br. stanowisko dyrektora PISF obejmie Karolina Rozwód.

„Rekomendacja 11 członków komisji była niemal jednogłośna. Mam nadzieję, że rozpocznie się nowy etap wzmacniania tej instytucji. W PISF przeprowadzane są kontrole dotyczące działalności poprzedniego dyrektora – ich wyniki wykazują wiele nieprawidłowości, czego dowodem są składane zawiadomienia do prokuratury,” skomentowała Hanna Wróblewska, ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Karolina Rozwód jest doświadczoną menadżerką kultury. Była zaangażowana m.in. w tworzenie Polsko-Niemieckiego Funduszu Filmowego, powstanie Lubelskiego Funduszu Filmowego oraz projekt Lublin-Lwów Miasta Filmowe. Od 2012 roku zorganizowała blisko 3000 wydarzeń kulturalnych, była producentką kilkunastu spektakli i koncertów, a także wielu wydawnictw płytowych i książkowych.

Od 2019 roku organizowała Festiwal Danuty Szaflarskiej „Sleboda/Danutka”, współpracując z Michałem Merczyńskim. W latach 2011-2023 pełniła funkcję dyrektora Teatru Starego w Lublinie, gdzie prowadziła jedno z najstarszych w Polsce kin studyjnych „Kino Staromiejskie”. Wprowadziła do instytucji program filmowy i zorganizowała ponad 100 spotkań z ludźmi kina.

W latach 2005-2006 zajmowała się promocją polskiego kina za granicą, koprodukcjami międzynarodowymi, międzynarodowymi kontaktami instytucjonalnymi oraz edukacją filmową w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Wyniki poszczególnych etapów konkursu oraz skład komisji reprezentującej różne środowiska związane z rynkiem dostępne są na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego BIP MKiDN.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
O autorze