loader

Jarocin: Centrum sportowe z energią ze słońca

Na dachach obiektów Jarocin Sport zamontowano blisko 550 paneli fotowoltaicznych. To kolejna inwestycja jarocińskiego sektora komunalnego w odnawialne źródła energii. Gminne spółki realizują je w ramach jarocińskiego klastra energetycznego, czyli w ścisłej współpracy z jego liderem – Energią Jarocin.

 

Instalacja składa się będzie z 548 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 180 kW. Energia z niej pozyskana będzie wykorzystywana na potrzeby obiektów centrum sportowego z aquaparkiem oraz hotelu. Koszt wykonania inwestycji opiewa na 650 tys. zł. Środki na ten cel, w formie preferencyjnej pożyczki, spółka Jarocin Sport pozyskała z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Zadanie zrealizowała firma Eko Power Energia z Zakrzewa.

 

Przypomnijmy, że podobne inwestycje zrealizowały także: ZGO – Wielkopolskie Centrum Recyklingu, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocińskie Linie Autobusowe, Zakład Usług Komunalnych w Jarocinie oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Jarocinie. W najbliższych miesiącach instalacja fotowoltaiczna zostanie zamontowana na budynku, w którym mieści się siedziba Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz na hali targowej. Zrealizowany zostanie także kolejny etap inwestycji w ZGO – WCR.

 

1 2

O autorze