loader

IBM wskazuje główne kierunki rozwoju branży telekomunikacyjnej na następne 5 lat

Firma IBM poinformowała o wprowadzeniu na rynek usług służących ocenie pozycji strategicznej firm z branży telekomunikacyjnej. Dzięki najnowszej metodologii wykorzystanej do realizacji badania Telco 2015 – IBM doradzi klientom z sektora telekomunikacyjnego, w które obszary działalności warto zainwestować w ciągu pięciu, decydujących dla niej lat.

Dzięki badaniu, w którym udział wzięło osiem tysięcy konsumentów i 40. operatorów z całego świata, eksperci IBM stworzyli cztery scenariusze, zbudowane na podstawie kluczowych dla branży telekomunikacyjnej trendów. W ciągu ostatnich dziesięciu lat rynek telekomunikacyjny uległ większym zmianom, niż w całej swojej historii. W 1999 roku jedynie 15% populacji na świecie miało dostęp do telefonu, natomiast do 2009 roku prawie 70% było abonentami sieci telefonów komórkowych. Pomimo tego, sektor telekomunikacyjny był już w bezwzrostowym okresie przed globalnym kryzysem.

Badanie IBM Telco 2015 wyróżnia najistotniejsze trendy mogące mieć wpływ na dalszy rozwój rynku:

– W większości krajów telefonia stacjonarna (PSTN) kontynuuje długoterminową tendencję spadkową.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze