loader

Grupa ORLEN: Obniżka cen gazu dla biznesu o 18 procent

Grupa ORLEN ogłasza kolejną obniżkę cen gazu dla klientów biznesowych. W lipcu cena gazu dla klientów PGNiG Obrót Detaliczny, rozliczających się według cennika „Gaz dla Biznesu”, wyniesie 239,85 zł/MWh, co oznacza obniżkę o 18 procent w porównaniu z poprzednim miesiącem. To kolejny krok w długiej serii obniżek cen gazu, które zapewniają korzyści dla przedsiębiorstw.

„Kolejna w tym roku obniżka cen gazu dla klientów biznesowych to efekt włączenia PGNiG Obrót Detaliczny do silnej Grupy ORLEN. Stabilność finansowa, którą zapewnia multienergetyczny koncern, pozwoliła nam zmienić sposób ustalania ceny na bardziej elastyczny i odzwierciedlający sytuację na europejskim rynku gazu. Jesteśmy dumni, że nadal możemy zagwarantować bezpieczeństwo dostaw gazu dla wszystkich naszych klientów” – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Spadki notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii przekładają się na kolejną obniżkę ceny gazu dla klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny. W lipcu cena wyniesie 239,85 zł/MWh (netto, bez akcyzy), co oznacza obniżkę o 53,58 zł/MWh w porównaniu z czerwcem.

Zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika, który został wprowadzony od 1 kwietnia 2023 r., ceny są indeksowane do notowań giełdowych. Cena dla klientów biznesowych, korzystających z cennika „Gaz dla Biznesu”, jest aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

O autorze