loader

Dziś Międzynarodowy Dzień Lasów

Zajęcia edukacyjne, spacer po leśnej ścieżce i spotkanie integracyjne przy ognisku to tylko niektóre z atrakcji, które czekały dziś na uczniów w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów. W wydarzeniu udział wzięli minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz wiceminister Edward Siarka. Tegoroczne obchody są częścią programu „Leśna szkoła z klimatem”.

Jak przypomniała podczas spotkania minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, inicjatywa „Leśna szkoła z klimatem”, opracowana we współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Lasów Państwowych, służy inspirowaniu uczniów i nauczycieli do działań sprzyjających środowisku przyrodniczemu.

Podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży poprzez realizację zajęć dydaktycznych na łonie natury i prowadzenie aktywności w trosce o środowisko naturalne to główne założenia programu „Leśna szkoła z klimatem”, który zainaugurowaliśmy w czerwcu 2021 r.

– wyjaśniła.

Minister Anna Moskwa zaznaczyła, że leśne zajęcia dydaktyczne to przede wszystkim uczenie przez działanie i kontakt z przyrodą.

Warsztaty pozwolą na stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości do wspólnej zabawy. Chcemy też inspirować do podejmowania działań sprzyjających środowisku przyrodniczemu, np. poprzez wspólne sadzenie drzew. Program wspiera też rozwój kompetencji interpersonalnych, umiejętności uczenia się i pracy w grupie, komunikacji, logicznego myślenia, kreatywności oraz samodzielności

– wskazała minister Anna Moskwa.

Taki m.in. cel miały zorganizowane dziś w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie zajęcia edukacyjne, w których uczestniczyły także dzieci i młodzież z Ukrainy.

Pracownicy Lasów Państwowych prowadzący zajęcia w ramach programu „Leśnej Szkoły z klimatem” chcą zaangażować dzieci i młodzież z Ukrainy, tak aby na chwilę mogły zapomnieć o trudnych chwilach i okrucieństwie wojny

– powiedziała minister klimatu i środowiska.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze