loader

Dziś ceny domów w USA i nastroje konsumentów

Wczorajsza, bardzo przeciętna sesja na GPW, wypadła blado w porównaniu z siłą wzrostów na zachodnich parkietach. Dziś jest szansa nadrobienia dystansu.

S&P wzrósł o 1,8 proc. na poniedziałkowej sesji i był to jego najsilniejszy wzrost od pięciu tygodni. Tym razem inwestorzy nie byli niepokojeni publikacjami makro, czy wypowiedziami uznanych ekonomistów i praktyków rynku. Zamiast tego zwrócono uwagę na wzrost liczy transakcji M&A (fuzje i przejęcia), co odczytano jako sygnał pozytywny. Faktycznie są to procesy wymagające pewnej odwagi po stronie zarządów, wydania pieniędzy lub przeprowadzenia emisji akcji. W każdym razie są to działania świadczące o powrocie coraz większego zaufania na rynek, nawet jeśli ich finalnym efektem miałoby być zbicie kosztów działania przedsiębiorstw.

W Azji także mieliśmy dziś odbicie po wcześniejszych spadkach. Szczególnie cenny wzrost miał miejsce w Japonii – Nikkei zyskał co prawda zaledwie 0,9 proc. (ok. 8:20 naszego czasu), ale po danych o utrzymującej się deflacji na poziomie 2,2 r/r. Deflacja może obniżyć przychody przedsiębiorstw, jednak sama publikacja zbiegła się w czasie z osłabieniem jena wobec dolara, dzięki czemu wzrosły notowania eksporterów.

author avatar
Open Finance
Open Finance SA to największa firma doradztwa finansowego w Polsce, która działa na rynku od 2004 roku. Mocną pozycję zawdzięcza połączeniu doświadczenia z nowoczesnym podejściem do zarządzania finansami Klientów, którym bezpłatnie porównuje produkty banków, funduszy inwestycyjnych i innych instytucji finansowych. Ponad 1 000 doradców finansowych na terenie całej Polski jest do dyspozycji Klientów – już ponad 1,6 mln osób zaufało i skorzystało z usług Open Finance SA. W ofercie znajdują się wyselekcjonowane kredyty mieszkaniowe, gotówkowe, ubezpieczenia i lokaty bankowe 21 banków.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze