loader

Dzień Ziemi: Lamborghini odnawia swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój środowiska

Sant’Agata Bolognese, 22 kwietnia 2021 – Z okazji Dnia Ziemi Automobili Lamborghini odbiera nagrodę Green Star 2021. Nagroda jest przyznawana corocznie przez Niemiecki Instytut Jakości i Finansów (ITQF) we współpracy z Instytutem Zarządzania i Badań Ekonomicznych (IMWF) w Hamburgu, który przeprowadza złożone i szczegółowe badania online w celu określenia firm najbardziej zaangażowanych w ekologię. strategie gospodarcze ze szczególnym zamiarem zminimalizowania wpływu przemysłu przy pełnym poszanowaniu środowiska i społeczeństwa.

Oprócz tego ważnego uznania Lamborghini aktywnie uczestniczy w inicjatywie #Project1Hour, zorganizowanej przez Grupę Volkswagen w ramach globalnej kampanii z udziałem ponad 660 000 pracowników na całym świecie, mającej na celu refleksję na temat zmian klimatycznych i wpływu, jaki nasze zachowania i nawyki mają na planetę. Aby wesprzeć ten projekt, Lamborghini zorganizowało cyfrową prelekcję otwartą dla 1800 osób, którą poprowadziło dwóch ekspertów ds. Zmian klimatu: Silvia Torresan, doktor nauk ścisłych i zarządzania zmianami klimatu na Uniwersytecie Ca ‘Foscari w Wenecji oraz współdyrektorka Risk Wydział ds. Analiz i Strategii Adaptacyjnych (RAAS) w Euro-Śródziemnomorskim Centrum Zmian Klimatu (CMCC); oraz Luca Bracali, fotograf, filmowiec, odkrywca i ambasador organizacji Save the Planet. Dzisiejsza prezentacja jest częścią różnych inicjatyw w zakresie świadomości ekologicznej i edukacji promowanych przez firmę dla swoich pracowników, takich jak kampanie komunikacji wewnętrznej i różne wydarzenia organizowane w Parco Lamborghini.

Stephan Winkelmann, prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini, skomentował: „Nagroda Green Star i nasz wkład w kampanię # Project1hour są kolejnym dowodem zaangażowania firmy, realizowanego z dużym poczuciem odpowiedzialności od 2009 r., Który dzięki ciągłym inwestycjom przemysłowym, doprowadziło do uzyskania certyfikatu neutralności pod względem emisji CO2 w 2015 r., który został utrzymany również po niedawnej rozbudowie zakładu produkcyjnego. Obecnie jesteśmy zaangażowani w definiowanie strategii, która zostanie wkrótce oficjalnie ogłoszona, co doprowadzi nas do przyspieszenia naszych zobowiązań w zakresie zrównoważenia środowiskowego. Chcemy dać konkretne odpowiedzi, poprzez znaczące innowacje, w tym okresie głębokich przemian, które mają wpływ na całą branżę motoryzacyjną. Jesteśmy przekonani, że nasze decyzje jako firmy, ale także jako jednostki, mogą mieć znaczenie: dla nas i dla naszych przyszłych pokoleń ”.

1 2

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze