Zadbaj o warunki do efektywnego odpoczynku i ładuj życiowe baterie do pełna
Dom to miejsce, w którym szukamy wytchnienia po całym dniu wypełnionym różnymi zadaniami. Gdy jednak udaje nam się wygospodarować kilka chwil dla siebie, nierzadko okazuje się, że odpoczynek nie przynosi nam oczekiwanego ukojenia. Przyczyną braku właściwej regeneracji naszego organizmu może być niska jakość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy.
Stres, liczne obowiązki zawodowe i prywatne – nasz organizm musi być utrzymywany w stałej gotowości, by sprostać wyzwaniom, z którymi przychodzi nam się mierzyć każdego dnia. Pomaga mu w tym codzienna regeneracja. Gdy zabraknie odpoczynku, czujemy się zmęczeni, pojawiają się problemy z koncentracją, jesteśmy mniej wydajni i rozdrażnieni. Brak odpoczynku odbija się także na naszym ciele – odczuwamy bóle głowy, pleców, zmęczenie oczu, przesadnie napinają się różne partie mięśni, spada nasza odporność i stajemy się bardziej podatni na infekcje.
Niska jakość powietrza we wnętrzach
Warto zauważyć, że czas wolny niekoniecznie musi oznaczać, że nasz organizm regeneruje się we właściwy sposób. Trudno o efektywny odpoczynek, gdy powietrze, którym oddychamy jest niskiej jakości. Tymczasem w pomieszczeniach, w których przebywamy coraz trudniej o warunki sprzyjające pełnej regeneracji organizmu. Kurz, pyłki roślin, alergeny, aerozole będące nośnikiem wirusów i bakterii… Już od dłuższego czasu Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że powietrze w naszej sypialni czy salonie może być nawet kilka razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.
Zdrowe warunki do odpoczynku
Każdy potrzebuje przestrzeni, w której będzie mógł się odprężyć i do pełna naładować życiowe baterie. Dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach, a co się z tym wiąże sprzyjające warunki do odpoczynku możemy sobie zapewnić już na etapie wykańczania czy remontu wnętrz. Wystarczy, że zastosujemy odpowiednią masę szpachlową i farbę do malowania ścian. Wykorzystując unikalną technologię Baumit Ionit, możemy poprawić regulację wilgotności powietrza w pomieszczeniach i zredukować do 90% pyłków, 50% drobnego kurzu i do 60% aerozoli.