loader

Wielkanocne życzenia od prezydenta Andrzeja Dudy

Dwie osoby, mężczyzna i kobieta, stoją formalnie w pokoju ze stołem nakrytym do posiłku w tle.

W przededniu Świąt Wielkiej Nocy Prezydent RP, Andrzej Duda wraz z małżonką, Agatą Kornhauser-Dudą, przekazali serdeczne życzenia wszystkim Polakom, zarówno w kraju, jak i rozsianym po całym świecie. W wydanym komunikacie para prezydencka podkreśliła nadzieję i optymizm, jakie niesie ze sobą czas Wielkanocy, wyrażając pragnienie pokoju i harmonii w rodzinach, społecznościach, na terenie całej Ojczyzny oraz w regionie.

„Wszystkim rodakom w kraju i za granicą życzymy, by Święta Wielkiej Nocy były źródłem optymizmu i siły,” głosi przesłanie od pary prezydenckiej, które w tym szczególnym czasie przypomina o znaczeniu wzajemnego szacunku, rodzinnej atmosfery oraz światła, jakie przynosi wiosenne słońce.

Prezydent Duda wraz z małżonką nie zapomnieli również o tradycyjnych elementach świętowania, składając życzenia „obfitej święconki, przepięknych pisanek, pysznych mazurków i mokrego dyngusa.” Te życzenia nawiązują do bogatej polskiej tradycji wielkanocnej, która jest nieodłącznym elementem obchodów, łączącym pokolenia Polaków.

Podkreślenie znaczenia Wielkanocy jako czasu odrodzenia i nadziei jest wyraźnie widoczne w zakończeniu życzeń: „Życie się odradza, Pan zmartwychwstał, Wesołego Alleluja!” To przypomnienie o głębokim przesłaniu świąt, które dla wielu jest okazją do refleksji i odnalezienia wewnętrznej siły.

W obliczu wyzwań, przed którymi stoi Polska i świat, życzenia Prezydenta i Pierwszej Damy stanowią ważny przekaz jedności, optymizmu i wiary w lepsze jutro.

Artykuł zredagowany na podstawie informacji prasowej.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.
Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze