loader

W kinach: Agora

Aleksandria, początek V wieku naszej ery. Rozwija się chrześcijaństwo. Dawos to niewolnik zakochany w swej pięknej pani – wybitnej filozofce i astronomce Hypatii. Podczas gdy Hypatia ze wszystkich sił stara się uratować od zapomnienia wiedzę i mądrość starożytnego świata przed narastającym fundamentalizmem religijnym, Dawos jest rozdarty pomiędzy miłością a nową religią, która obiecuje wolność. W dodatku, o względy Hypatii ubiega się należący do elity miasta Orestes.

 

„Trick” jest pierwszym od wielu lat polskim filmem sensacyjnym z błyskotliwym poczuciem humoru o genialnych oszustach i ich misternie zaplanowanej zemście na tych, którzy ich zdradzili. Gatunek, który przeżywał prawdziwy rozkwit w latach 80. za sprawą „Vabanku” i „Wielkiego Szu”, a na całym świecie nadal dostarcza widzom rozrywkę na najwyższym poziomie m.in.  w kolejnych częściach „Ocean’s Eleven”, był w ostatnich latach rzadko reprezentowany w naszej kinematografii. 

 

Nowy film Jana Hryniaka wyróżnia znakomity scenariusz Michała J. Zabłockiego, fabuła, której zaskakujące „przewrotki” nie pozwalają widzowi na chwilę wytchnienia, realizacyjny rozmach, oraz bardzo inteligentny dowcip. 

 

Opis dystrybutora

Dekoracyjna ikona taśmy filmowej Zobacz wideo
O autorze