loader

Platforma medyczna Zbadani.pl łączy siły z HomeDoctor

Platforma medyczna Zbadani.pl, która zawiera w sobie m.in. takie elementy jak Portal Pacjenta – Cyfrowa Teczka Pacjenta, umożliwiające gromadzenie całej historii badań pacjenta w jednym miejscu, w tym również badań obrazowych, nawiązuje współpracę z jedną z największych firm telemedycznych – HomeDoctor.

Połączenie sił dwóch dużych podmiotów zajmujących się szeregiem e-usług medycznych to idealna synergia, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie potencjału obu platform, a tym samym stworzenie największego hubu medycznego na polskim rynku. Obecnie platforma Zbadani.pl oferuje zarejestrowanym pacjentom wygodne przechowywanie wyników badań, w tym obrazowych, i digitalizowanie całej historii medycznej, a dzięki współpracy z HomeDoctor jej funkcjonalność rozszerzy się również o możliwość wygodnego umawiania telekonsultacji z wybranym specjalistą, w celu uzyskania porady medycznej lub skonsultowania wyników badań, niezwłocznie po wykonaniu badania. To będzie pierwsza tego typu skoordynowana i kompleksowa usługa telemedyczna w Polsce, która docelowo będzie bazowała również na wsparciu, jakie niesie ze sobą technologia sztucznej inteligencji.

Kompleksowe e-usługi medyczne w jednym miejscu

Grupa Synektik dąży do tego, aby jej innowacyjna platforma Zbadani.pl rozwijała się w bezkonkurencyjny sposób, jako najnowocześniejszy integrator rozwiązań dla diagnostyki obrazowej oraz rozwiązań informatycznych w zakresie archiwizacji,  dystrybucji, prezentacji i przetwarzania obrazów radiologicznych i innych badań.

Strategia Zbadani.pl oparta jest na potrzebach pacjenta i dostarczanie mu holistycznej pomocy. Dlatego też Grupa Synektik postawiła na partnerstwo z czołową platformą telemedyczną, HomeDoctor, zajmującą się usługami z zakresu telemedycyny.

– Dziś coraz intensywniej korzystamy z nowych technologii i urządzeń cyfrowych. Co więcej, duże znaczenie dla wielu osób ma czas oczekiwania na wizytę u specjalisty lub możliwość skonsultowania swoich wyników badań. W odpowiedzi na to nawiązaliśmy współpracę z platformą HomeDoctor i zintegrowaliśmy nasze cyfrowe usługi. Do portalu Zbadani.pl dodajemy teraz telemedycynę, oferowaną przez nowego partnera, która w połączeniu z dostępnością do cyfrowych danych i wyników badań pacjentów, będzie tworzyć efektywny system wspierający nasze zdrowie. Bardzo nas cieszy, że możemy kompleksowo wspierać pacjentów, wykorzystując innowacyjne rozwiązania, w dostępie i konsultacji wyników badań obrazowych– komentuje Cezary Kozanecki, założyciel i prezes Synektik.

Partnerstwo Zbadani.pl z HomeDoctor to cyfrowa rewolucja w kontekście obsługi pacjenta. Kluczowa jest tu kompleksowość oferowanych usług oraz szybkość w dostępie do danych i specjalistów. Połączenie specjalizacji dwóch zdigitalizowanych platform pozwoli na holistyczne zajmowanie się każdym pacjentem.

– Nasza reakcja na współczesne wyzwania związane z cyfryzacją umożliwia synergiczne połączenie kluczowych podmiotów oferujących usługi medyczne online. To podejście otwiera przed nami perspektywę przekształcenia się w lidera na rynku, zdolnego sprostać zmieniającym się potrzebom i oczekiwaniom pacjentów w erze cyfrowej – dodaje Katarzyna Twarowska, dyrektor zarządzająca E-Health &Innovation w Synektik, odpowiedzialna za rozwój platformy Zbadani.pl.

Synergia usług medycznych online w praktyce

Po założeniu bezpłatnego konta, portal Zbadani.pl umożliwia przechowywanie całej dokumentacji medycznej, w tym badań obrazowych w bezpiecznej chmurze internetowej. W ten sposób dostęp do wyników badań możliwy jest w dowolnym czasie i z każdego miejsca na świecie. Dziś już w ramach platformy Zbadani.pl pacjent może się umawiać z lekarzem na wizytę stacjonarną lub udostępnić swoje badanie obrazowe poprzez bezpieczny link dowolnemu specjaliście na świecie.

author avatar
Schultz
Rita Schultz, redaktor, wykładowca akademicki z ponad 20 letnim stażem, szkoleniowiec, prelegent.

1 2

O autorze