loader

Największe spotkanie Polonii – w tym tygodniu w Miami

Kongres 60 Milionów – wydarzenie łączące Polaków z kraju i z zagranicy odbędzie się w dniach 10-12 lutego w Miami. 11 edycja tego międzynarodowego wydarzenia zgromadzi ludzi biznesu, polityki i działaczy społecznych. Wśród prelegentów m.in.  Rafał Brzoska Prezes – InPostu, Stefan Batory – Prezes Booksy.com, Rafał Milczarski – Prezes PLL LOT, Adrian Kubicki – Konsul Generalny RP w Nowym Jorku.

Kongres 60 Milionów to inicjatywa aktywnej integracji i wspierania kooperacji między Polakami mieszkającymi w ojczyźnie i tymi, którzy żyją poza jej granicami. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w Miami w 2018 roku. Zaś sama idea kongresu narodziła się na linii Rzeszów – Nowy Jork i urosła do idei Kongresu jako cyklicznego forum tworzącego pole do współpracy i działań biznesowych osób czujących więź z Polską. W latach 2018-2021 Kongres 60 Milionów organizowany był m.in. w Londynie, Buffalo, Berlinie, Miami i Nowym Jorku. “Jestem szczególnie dumny, że nasze wydarzenie przyczynia się do promocji polskich firm za granicą, a takie marki jak InPost, Inglot czy LOT – są fantastycznymi ambasadorami naszego kraju” – mówi Kamil Szymański – Współzałożyciel Kongresu i Prezes 60mln.pl.

W Miami rozmowy skoncentrowane będą wokół zagadnień dyplomatycznych, biznesowych, możliwości inwestycyjnych, rozwoju technologii, działalności społecznej i charytatywnej. Prelegenci Kongresu to wybitni eksperci, ludzie biznesu między innymi z Polski, USA, UK, Niemiec i Australii. Z uczestnikami spotkają się m.in. twórca potęgi InPostu Rafał Brzoska, Stefan Batory współtwórca platformy Booksy oraz iTaxi, Oskar Kowalski założyciel Global Incubator, Maciej Kraus – Parter Movens Capital, Eva Hussain, CEO Polaron, Beata Drzazga, założycielka i Prezes Betamed S.A.. Do Polaków dołączą ważni przedstawiciele amerykańskiej polityki i biznesu m.in. burmistrz Miami Francis Suarez, były CFO Białego Domu David Feit oraz przedsiębiorca i wizjoner na rynku kryptowalut Alex Lightman. Uczestnicy polonijnego forum będą mogli wziąć udział także w wydarzeniach towarzyszących – turnieju golfowym czy specjalnym rejsie po zatokach Miami. Ta edycja Kongresu 60 Milionów organizowana jest we współpracy z 50th International Polonaise Ball ”Royal Jubilee”.

“Polonia to społeczność o wyjątkowym potencjale, która cały czas się rozwija, stając się coraz bardziej skutecznym i naturalnym partnerem dla przedsiębiorców z Polski. Kongres 60 Milionów jest doskonałą platformą do nawiązania relacji i wymiany doświadczeń oraz prezentacji firm i dynamicznego rozwoju Polski w ostatnich latach. Po tej stronie oceanu spotyka się wielu przedsiębiorców, których trudno spotkać na kongresach w Europie, a którzy mogą okazać się wartościowymi partnerami biznesowymi dla firm chcących prowadzić biznes w USA.” – przekazał Grzegorz Fryc – Współzałożyciel Kongresu 60 Milionów.

“Kongres to unikalna możliwość spotkania Polaków z kraju i z zagranicy, liderów swoich branż i środowisk. Jest nas 60 milionów na całym świecie – to nasz przywilej, by ze sobą współpracować na najwyższym poziomie, jednocześnie kształtując i umacniając wizerunek Polski.” – misję wydarzenia podsumowuje Zbigniew Klonowski – Współzałożyciel oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu 60 Milionów.

 

Agenda:

CZWARTEK 10.02

18:00 – 22:00 – EVENING RECEPTION

PIĄTEK 11.02

10:00 – 12:00 – 60 MILLION GOLF CUP

19:00 – 22:00 – NETWORKING YACHT CRUISE – SEA ISLE MARINA & YACHTING CENTER

SOBOTA 12.02 – debaty Kongresowe

60 MILLION DIPLOMACY POWER

60 MILLION HERITAGE & CHARITY

60 MILLION WEALTH & INVESTMENT OPPORTUNITIES

60 MILLION HEALTH

60 MILLION FAST GROWING MARKETS

60 MILLION EXPANSION AND LEADERSHIP

 

 

Capital24.tv jest patronem medialnym tego wydarzenia.

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze