loader

MSD stawia na inwestycje w zdrowie ludzi i zwierząt

Z okazji 30-lecia działalności MSD w Polsce, 13 grudnia br. w zakładzie produkcyjnym MSD Animal Health w Psarach Małych nieopodal Wrześni, odbyło się spotkanie władz firmy i przedstawicieli polskiego rządu. Była to okazja do poznania skali inwestycji firmy MSD na polskim rynku oraz jej dalszych planów, a także omówienia znaczenia inwestycji dla rolnictwa i rozwoju wsi.

Ze strony polskiego rządu w wizycie udział wzięli minister finansów Tadeusz Kościński oraz wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik. MSD reprezentowali: prezes MSD na region Europy Cyril Schiever, Prezes MSD Animal Health na Europę, Rosję, Bliski Wschód i Afrykę Hans-Guenther Dittrich, dyrektor zarządzający MSD Animal Health na Europę Północno-Zachodnią Pedro Silva, dyrektor zarządzający MSD Animal Health na Europę Centralną Mariusz Kleszczewski oraz dyrektor zarządzający MSD Polska Dimitri Gitas.

– Polska odgrywa istotną rolę w dziedzinie badań i rozwoju firmy MSD, w naszym dążeniu do przesuwania granic nauki. W ciągu ostatnich 10 lat zainwestowaliśmy ponad 300 mln dolarów amerykańskich w krajowe badania kliniczne. Pod względem liczby pacjentów zaangażowanych w prowadzone przez nas badania kliniczne w 2020 roku Polska zajmowała 3. miejsce w Europie, a 6. miejsce na świecie – stwierdził prezes na region Europy MSD Cyril Schiever.

W Polsce MSD działa od 1991 roku z misją dostarczania innowacyjnych rozwiązań w zakresie ochrony zdrowia. Centrum Zarządzania Danymi, działające od 10 lat w Warszawie, jest jednym z 6 tego typu ośrodków na świecie, zarządzających danymi z badań klinicznych prowadzonych na całym świecie przez MSD i danymi z nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii. MSD Animal Health to biotechnologiczna spółka, działająca w Polsce w zakresie leczenia i profilaktyki chorób zwierzęcych od 1993 roku. Bazując na wieloletnim i rozbudowanym zapleczu naukowym, aktywnie działa na rzecz poprawy zdrowia zwierząt i ich dobrostanu, a także na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz wsparcia właścicieli zwierząt i hodowców. Co więcej, zapewnia konsumentom zrównoważone dostawy wysokiej jakości żywności. Jest także światowym liderem zajmującym się projektowaniem, rozwojem i dostarczeniem rozwiązań z zakresu identyfikowania i monitorowania zdrowia zwierząt domowych.

MSD Animal Health posiada zakłady produkcyjne i centra technologiczne w obu Amerykach, Europie, Izraelu, Chinach, Australii i Nowej Zelandii. Podwrzesiński zakład to jeden z największych tego typu obiektów na świecie oraz drugi w grupie MSD Animal Health pod względem zaspokajania potrzeb rynkowych w zakresie identyfikacji i monitorowania zdrowia zwierząt. Pokrywa 15% światowego zapotrzebowania na urządzenia do identyfikacji i monitoringu zwierząt. 

author avatar
Capital24.tv
Capital24.tv - Nakręcamy biznes! Capital24.tv to pierwsza w Polsce internetowa telewizja biznesowa, która dostarcza wartościowe informacje, analizy oraz ekspertyzy związane z rynkiem gospodarczym i finansowym. Serwis został stworzony przez zespół doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy prezentują treści w przystępnej i atrakcyjnej formie. Platforma umożliwia firmom założenie bezpłatnych profili, na których mogą publikować wiadomości, zdjęcia, podcasty oraz wideo, a także zintegrować je z kontem na YouTube. Dzięki licencji Creative Commons, treści zamieszczone na Capital24.tv są dostępne dla dziennikarzy i blogerów do bezpłatnego pobierania i udostępniania, co sprzyja szerzeniu wiedzy na temat polskiego biznesu i rynku kapitałowego.

1 2

O autorze